VIDEO EXCLUSIV Dinamo, pe profit după primul meci jucat pe stadionul "Arcul de Triumf". Explicațiile lui Vlad Iacob după partida cu Sepsi

Data publicarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 11:52
Data actualizarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 12:06

Dinamo a pierdut cu Sepsi OSK, scor 2-3, în grupele Cupei României, într-un meci care s-a disputat pe stadionul "Arcul de Triumf".

Într-o intervenție telefonică la "Ora Exactă în Sport", administratorul special de la Dinamo a vorbit despre partida disputată pe stadionul "Arcul de Triumf" și despre beneficiile financiare cu care s-au ales.

"Speram la mai mult, dar am întâlnit un club foarte bun din Liga 1, bine organizat. Trebuie să ținem cont de diferența de nivel dintre cele două echipe. Pentru noi e prioritară lupta pentru play-off. Ne-am prezentat bine și cred că am făcut o partidă onorabilă.

Arcul de Triumf e un stadion scump. Un meci la Giurgiu ne creează pierderi, în timp pe Arcul de Triumf chiar și cu o prezență medie ieșim în profit. Arena Națională ne costă dublu", a declarat Vlad Iacob la PRO ARENA

Dinamo - Sepsi OSK s-a încheiat 2-3

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 3-2, pe Stadion Arcul de Triumf, într-un meci din Grupa A a Cupei României.

Oaspeţii au deschis scorul prin Francisco Junior (minutul 16), cu un voleu de la 22 de metri. Deţinătoarea trofeului s-a desprins prin reuşita lui Nicolae Păun (minutul 57), dar finalul a fost unul foarte animat, cu trei goluri în ultimul sfert de oră.

Dinamo a înscris prin Denis Ciobotariu (autogol, minutul 82), după ce portarul Răzvan Began a scăpat mingea la lovitura liberă executată de Iulian Roşu, iar balonul l-a lovit pe fundaşul lui Sepsi OSK. Echipa antrenată de Cristiano Bergodi a refăcut diferenţa prin autogolul lui Răzvan Patriche (minutul 88), care a trimis în propria poartă, în încercarea de a respinge o centrare. Iulian Roşu a închis tabela (minutul 90+3) pentru formaţia de ligă secundă, cu un şut de la 20 de metri.

Pentru Sepsi OSK este a doua victorie reuşită în grupă, după 3-1 cu Petrolul Ploieşti. Dinamo a debutat în grupă cu un egal, 0-0 cu FC U Craiova.