Cupa Romaniei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii FRF Cupa Romaniei

Cupa României, turul 1: programul meciurilor + primele echipe calificate mai departe

Federația Română de Fotbal a publicat pe site-ul oficial tabloul primului tur al competiției ”reinventate” din acest sezon.

SPORT.RO
Data publicarii: Luni 08 August 2022, 09:43
Data actualizarii: Luni 08 August 2022, 09:47

FRF a anunțat programul meciurilor din turul 1 al Cupei României, competiția ”reinventată” din acest sezon, când a primit un nou format.

”Pe 13 iulie s-a încheiat etapa grupelor din Faza Regională a Cupei României Betano, începută pe 9 iulie, iar pe 16 iulie s-au disputate cele 7 Finale Regionale, potrivit structurii inovative a competiției, aflată la sezonul de debut”, a scris Federația Română de Fotbal pe site-ul oficial.

Din ”județ” au ajuns în turul 1 șapte echipe

În urma Finalelor Regionale s-au calificat în Turul 1 un total de 7 echipe: Viitorul Darabani (Botoșani), Crișul Sântandrei (Bihor), ACS Tg. Mureș 1898 (Mureș), CSM Lugoj (Timiș), CS Dunărea Turris Tr. Măgurele (Teleorman), Atletic United 1906 Ploiești (Prahova), Axiopolis Cernavodă (Constanța). 

Acestora li se alătură în Turul 1 un total de 68 de echipe din Liga 3 sezonul precedent.

Referitor la turul 1, partidele într-o singură manșă se vor disputa pe data de 17 august, iar faza următoare, turul 2, e programată pe 31 august.

Programul turului 1 din Cupa României, conform site-ului FRF

CSO Viitorul Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi

ACS Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava

CS Sporting Juniorul Vaslui – ACS Hușana Huși

CSM Bacău – AFC Dinamo Bacău

CS Sporting Lieşti – CS Aerostar Bacău

CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău

ACS Sportul Chiscani – CS Viitorul Ianca

CS Făurei – ACS Recolta Gheorghe Doja

CSM Feteşti – AS FC Agricola Borcea

CS Axiopolis Cernavodă – CS Gloria Albeşti

ACSM Olteniţa – ACS Înainte Modelu

CS Dunărea Turris – CSM Alexandria

CSO Petrolul Potcoava – CS Sporting Roşiori 2008

ACSO Filiaşi – ACS Vediţa Coloneşti

CS Real Bradu – ACS Unirea Bascov

ACS Atletic United (Uniţi) Ploieşti 1906 – CSM Flacăra Moreni

CSO Plopeni – CS Blejoi

ACS Kids Tâmpa Braşov – ACS KSE Târgu Secuiesc

ACS SR Municipal Braşov – ACS Olimpic Cetate Râşnov

ACS Minerul Costeşti – ACS Flacăra Horezu

CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Viitorul Şimian

CSM Jiul Petroşani – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

ACS Progresul Ezeriş – AFC Voinţa Lupac

CSM Lugoj – CS Armata Aurul Brad

CS Avântul Periam – ACS Pobeda Stár Bišnov

CS Frontiera 2004 Curtici – ACS Progresul Pecica

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova

CS Luceafărul Oradea – CS Crişul Chişineu Criş

CSC Crişul Sântandrei – CS Lotus Băile Felix

AFC Unirea 1924 – CS Ocna Mureş

ACS Sticla Arieşul Turda – ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj

CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej

CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău

CS Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare

CSM Avântul Reghin – CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud

ACS Tg. Mureş 1898–Marosvásárhelyi SE 1898 – CS Unirea Ungheni 2018

* CSC Ghiroda şi Giarmata Vii este calificată direct în faza următoare, Turul 2.

Foto: Axiopolis Cernavodă

Modifică setările cookies