Cupa Romaniei axiopolis cernavoda CSM Lugoj csm satu mare Viitorul Darabani Cupa Romaniei

Cupa României, scoruri-măcel în turul 1: 12-1, 9-2, 9-0, 7-2 sau 7-1! Toate rezultatele și echipele calificate

Din acest sezon, competiția knock-out din fotbalul românesc beneficiază de un nou format.

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 18 August 2022, 10:32
Data actualizarii: Joi 18 August 2022, 10:32

Federația Română de Fotbal a publicat rezultatele meciurilor din primul tur al Cupei României, competiția knock-out din fotbalul românesc care din acest sezon beneficiază de un nou format.

”Pe 16 iulie s-au disputate cele 7 Finale Regionale, potrivit structurii inovative a competiției, aflată la sezonul de debut.

Din cele 7 câștigătoare ale Finalelor Regionale, trei au reușit să treacă și de Turul 1, este vorba de Viitorul Darabani, Axiopolis Cernavodă și CSM Lugoj.

Turul 2 este programat pe 31 august, urmând să se desfășoare tot într-o singură manșă. Echipelor calificate din Turul 1 li se vor alătura formațiile din Liga 3 a sezonului trecut care nu au intrat încă în competiție, din Turul 1, plus o formație din L2”, a precizat FRF pe site-ul oficial.

Rezultatele din turul 1 al Cupei României, conform FRF

CSO Viitorul Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi 0-0, 0-0, 5-4 după penalty-uri

ACS Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2-1

CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 1-2

CSM Bacău – AFC Dinamo Bacău 0-0, 0-0 3-4 după penalty-uri

CS Sporting Lieşti – CS Aerostar Bacău 0-2

CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 2-3

ACS Sportul Chiscani – CS Viitorul Ianca 1-1, 1-5 după prelungiri

CS Făurei – ACS Recolta Gheorghe Doja 2-5

CSM Feteşti – AS FC Agricola Borcea 0-1

CS Axiopolis Cernavodă – CS Gloria Albeşti 2-1

ACSM Olteniţa – ACS Înainte Modelu 0-1

CSM Cetatea Tr. Măgurele – CSM Alexandria 1-1, 1-2 după prelungiri

CSO Petrolul Potcoava – CS Sporting Roşiori 2-2, 4-3 după prelungiri

ACSO Filiaşi – ACS Vediţa Coloneşti 3-1

CS Real Bradu – ACS Unirea Bascov 0-1

ACS Atletic United (Uniţi) Ploieşti 1906 – CSM Flacăra Moreni 0-4

CSO Plopeni – CS Blejoi 0-1

ACS Kids Tâmpa Braşov – ACS KSE Târgu Secuiesc 0-0, 0-1 după prelungiri

ACS SR Municipal Braşov – ACS Olimpic Cetate Râşnov 4-0

ACS Minerul Costeşti – ACS Flacăra Horezu 0-2

CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Viitorul Şimian 3-0

CSM Jiul Petroşani – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 7-1

ACS Progresul Ezeriş – AFC Voinţa Lupac 1-1, 1-3 după prelungiri

CSM Lugoj – CS Armata Aurul Brad 7-2

CS Avântul Periam – ACS Pobeda Stár Bišnov 3-2

CS Frontiera 2004 Curtici – ACS Progresul Pecica 0-3

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova 1-2

CS Luceafărul Oradea – CS Crişul Chişineu Criş 2-9

CSC Crişul Sântandrei – CS Lotus Băile Felix 1-2

ACS Sticla Arieşul Turda – ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj 0-9

CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej 3-4

CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 1-1, 1-1, 4-2 după penalty-uri

CS Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare 1-12

CSM Avântul Reghin – CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud 1-2

ACS Tg. Mureş 1898 – Marosvásárhelyi SE 1898 – CS Unirea Ungheni 2018 1-5

Unirea Alba Iulia – CS Ocna Mureş – se joacă pe 20 august

CS Sporting Juniorul Vaslui – ACS Hușana Huși – nu s-a disputat, gazdele se califică în Turul 2

* CSC Ghiroda şi Giarmata Vii este calificată direct în Turul 2

Foto: Axiopolis Cernavodă

Modifică setările cookies