CUPA ROMANIEI | RESITA - "U" CRAIOVA 0-1 | Craiova castiga cu greu meciul de pe Oblemenco, gazonul a fost principalul adversar al fotbalistilor

Victor Piturca CS U Craiova CSM Resita Cupa Romaniei Cupa Romaniei CUPA ROMANIEI | RESITA - "U" CRAIOVA LIVE 18:45 | Craiova joaca pe Oblemenco, Resita incearca sa dea lovitura in Banie
Data publicarii: Miercuri 25 Septembrie 2019, 17:31
Data actualizarii: Miercuri 25 Septembrie 2019, 20:38

RESITA - CRAIOVA  0-1

FINAL! Craiova se impune in fata celor de la CSM Resita si merge mai departe in Cupa Romaniei.

• CUPA ROMANIEI | RESITA - U CRAIOVA LIVE 18:45 | Craiova joaca pe Oblemenco, Resita incearca sa dea lovitura in Banie

Min. 82: Koljic ramane singur cu portarul, dar Zimmerman intervine din nou salvator

Min. 78: Craiova are o lovitura libera pe care Mihaila o bate perfect, insa Zimmerman pareaza spectaculos

Min. 70: Gazonul face victime! Cosic este scos de pe teren din cauza unei accidentari serioase din cauza gazonului

INFO: La pauza, angajatii Complexului Ion Oblemenco au intrat pe teren pentru a astupa gaurile facute in prima repriza

Min. 45: A reinceput meciul de pe Oblemenco!

Pauza! Craiova intra in avantaj la vestiare

INFO: Craiova lui Mititelu a adunat pe Oblemenco cu 2000 de persoane mai mult decat echipa lui Piturca. Pe stadion se afla in acest moment aproximativ 6000 de persoane, in timp ce aseara au fost la meci 8000 de oameni.

Min. 41: Ocazie a celor de la Resita! Popescu intervine salvator la sutul puternic al lui Danci si trimite mingea in corner

Min. 30: GOOOL CRAIOVA! Nitu deschide scorul dintr-un corner batut de Cicaldau

Min. 21: Ocazie mare a lui Koljic, bosniacul trimite pe langa poarta lui Zimmerman

Min. 1: A inceput partida

Echipele de start

CSM Resita: Zimmerman - Acka, Ehmann, Vasiu, Banac, Saulescu, Danci, Cristea, Vadrariu, Dat, Ene

"U" Craiova: Popescu - Matel, Acka, Ferreira, Briceag, Cicaldau, Cosic, Bancu, Nitu, Koljic, Baiaram

La doar 24 de ore de la meciul dintre FC "U" Craiova si "U" Cluj, pe care echipa din Liga 2 l-a castigat in prelungiri, cu scorul de 3-2, jucat pe Oblemenco, e randul celor de la CS "U" Craiova sa dispute partida din Cupa Romaniei pe arena din Banie.

Echipa lui Piturca vine cu victoria la limita obtinuta pe terenul celor de la Gaz Metan Medias. Ocupanta locului 3 in Liga 1 a suferit o singura infrangere in ultimele 5 partide disputate, cea cu FCSB

De cealalta parte, Resita ocupa locul 12 in Liga 2 si vine dupa doua remize obtinute in campionat, ultima fiind impotriva celor de la Vointa Saelele. Resita are o victorie importanta in acest sezon, in prima etapa a Ligii secunde, in fata celor de la "U" Cluj.

"Campionatul este prioritar pentru noi, dar nu neglijam nici Cupa"

La conferinta de presa dinaintea partidei, Victor Piturca nu ii subestimeaza pe cei de la Resita si garanteaza ca vor trata meciul cu seriozitate. Meciul din Cupa este ocazia sa le ofere sanse jucatorilor care nu au prins minute pana in prezent la echipa.

"CSM Resita are o echipa buna si vor veni aici sa castige. Campionatul este prioritar pentru noi, dar nu neglijam nici Cupa Romaniei. Voi folosi si jucatori care au evoluat mai putin pana acum. In Cupa apar surprize mari, dar noi suntem pregatiti pentru meci. Trebuie sa castigam", a spus Victor Piturca in cadrul conferintei.