CFR Cluj, meci direct pentru calificare! Cum s-a terminat Ballkani - Sivasspor

Data publicarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 00:05
Data actualizarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 00:05

CFR Cluj are șapte puncte în Grupa G din Conference League și are șanse mari pentru calificarea în primăvara europeană, după ce a învins-o de două ori pe Slavia Praga.

Din articol

În celălalt meci din Grupă G, Sivasspor a câștigat spectaculos pe terenul kosovarilor de la FC Ballkani, după ce a fost condusă cu 1-0.

Thaqi a deschis scorul pentru Ballkani în minutul 36, iar turcii au reușit să întoarcă soarta partidei în partea secundă. Arslan, în minutul 72, respectiv Angielski, în minutul 81, au marcat pentru Sivasspor, care este lider în grupă!

Pentru că este la egalitate de puncte cu Sivasspor, CFR ocupă locul doi, chiar dacă are un golaveraj superior, pentru că rezultatele din meciurile directe au prioritate. (Sivasspor a câștigat cu 1-0 la Cluj).

Dacă va reuși să câștige în etapa următoare, în Turcia, CFR Cluj se va califica, matematic, în faza următoare a Conference League.