FOTO ȘI VIDEO Basarab Panduru se ia de Târnovanu: "Ce înseamnă plânsul ăsta? Apără mingile! Așa e la fotbal, cu înjurături"

basarab panduru Basarab Panduru FCSB Silkeborg Stefan Tarnovanu Conference League
Data publicarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 00:26
Data actualizarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 00:35

FCSB a fost umilită din nou de Silkeborg în grupele Conference League. Vicecampioana României a pierdut din nou contra danezilor, de această dată pe teren propriu, tot cu 0-5!

Kusk, în minutul 12, după o minge pierdută de Cordea, și Klynge, patru minute mai târziu, cu un șut direct din corner, au marcat pentru Silkeborg, iar FCSB nu a reușit să se trezească până la pauză. În partea secundă, danezi au mai marcat de trei ori: Tengstedt, în minutu 63, și dubla lui Jorgensen (68 și 70) au stabilit scorul final: FCSB - Silkeborg 0-5.

Basarab Panduru se ia de Târnovanu: "Ce înseamnă plânsul ăsta? Înjurăturile nu sunt ok, dar așa e la fotbal"

Ștefan Târnovanu a avut o ieșire nervoasă după al cincilea gol încasat pe Arena Națională. Portarul lui FCSB a început să plângă, și-a făcut semnul crucii și le-a reproșat colegilor poziționarea din teren.

La interviul de după meci acordat pentru PRO TV, Târnovanu a spus că nu poate accepta să fie înjurat de suporteri.

După ce a auzit declarația lui Târnovanu, Basarab Panduru l-a contrazis pe portarul lui FCSB, spunând că un fotbalist nu trebuie să plângă, iar în cazul înjurăturilor "așa e la fotbal".

"Ori nu te duci deloc, ori te duci tot timpul (n.r - la galerie). Te aștepți când se întâmplă așa ceva, nu? Mai ales că cei din galerie au cântat. Nu sunt de acord cu asta. Îi chemi acolo ca să-i înjuri? Nu e ok, dar așa e la fotbal.

Bine că n-a mai dat Silkeborg 2-3, că o ținea în plâns până la final. E tânăr, dar asta cu plânsul nu e ok la fotbal. Ce înseamnă plânsul ăsta? Apără mingile! La fotbal asta este. Apără mingea sau bagă mingea în poartă, dacă ești atacant", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

VIDEO - Rezumatul meciului FCSB - Silkeborg 0-5