FOTO ȘI VIDEO Târnovanu, în lacrimi la umilința cu Silkeborg! Și-a făcut cruce după al zecelea gol încasat de la danezi într-o săptămână

Stefan Tarnovanu FCSB Silkeborg Conference League
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 23:49
Data actualizarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 00:14

FCSB a fost umilită din nou de Silkeborg în grupele Conference League. Vicecampioana României a pierdut din nou contra danezilor, de această dată pe teren propriu, tot cu 0-5!

Kusk, în minutul 12, după o minge pierdută de Cordea, și Klynge, patru minute mai târziu, cu un șut direct din corner, au marcat pentru Silkeborg, iar FCSB nu a reușit să se trezească până la pauză.

Ștefan Târnovanu, în lacrimi la umilința cu Silkeborg

În partea secundă, danezii au mai marcat de trei ori: Tengstedt, în minutu 63, și dubla lui Jorgensen (68 și 70) au stabilit scorul final: FCSB - Silkeborg 0-5.

Ștefan Târnovanu, portarul lui FCSB care a încasat 10 goluri în ultima săptămână, în urma celor două meciuri, a avut o adevărată criză de nervi după al cincilea gol încasat la Bucureștei.

Goalkeeper-ul vicecampioanei a fost surprins de camerele TV extrem de nervos, cu lacrimi în ochi și făcându-și semnul crucii. Târnovanu le-a reproșat colegilor săi din defensivă poziționarea în teren.