VIDEO Gestul cu care Neymar i-a enervat la culme pe sârbi

Neymar Brazilia Brazilia - Serbia CM 2022
Data publicarii: Vineri 25 Noiembrie 2022, 09:38
Data actualizarii: Vineri 25 Noiembrie 2022, 09:38

Neymar (30 de ani) a ieșit accidentat în minutul 79 al meciului dintre Brazilia și Serbia (2-0).

Staru lui PSG s-a făcut remarcat în prima repriză, când a încercat să marcheze direct din corner, dar Vanja Milinkovic-Savic s-a opus. Înainte de a executa acel corner, Neymar a fost ”apostrofat” de fanii sârbi, pe care i-a ”întărâtat” cu gestul său.

Sud-americanul nu a rămas indiferent față de sârbii care l-au huiduit și le-a făcut semn să strige mai tare, apoi a dus mâna spre ureche, sugerând că nu-i aude suficient de bine.

Neymar a ieșit accidentat în meciul cu Serbia

Brazilianul de la PSG a rămas prăbușit pe gazon preț de mai multe secunde, după care a primit îngrijiri medicale la glezna stângă.

La scurt timp după finalul partidei a venit și verdictul medicilor. Se pare că Neymar a suferit o entorsă, potrivit CerfiaFoot, dar momentan nu se cunosc detalii legate despre o eventuală absență a starului sud-american.

75 de goluri a marcat Neymar în 121 de meciuri pentru naționala Braziliei, în toate competițiile. Site-urile de specialitate îi oferă decarului de la PSG o cotă de piață de 75 de milioane de euro.