Show intr-un meci fara miza la Copa America

Data publicarii: Vineri 06 Iulie 2007, 15:26
Data actualizarii: Vineri 06 Iulie 2007, 15:26
COLUMBIA 1-0 STATELE UNITE

Meciul fara miza de la Copa America, dintre Columbia si Statele Unite, care se anunta unul dintre cele mai plictisitoare ale competitiei, niciuna nereusind vreo victorie pana in acel moment, s-a transformat intr-o partida spectacol, in care amandoua echipele au aratat ca-si doresc victoria, zbatandu-se pentru fiecare minge.

Columbia, echipa care s-a aratat mai proaspata in toate cele 90 de minute, a deschis repede scorul, in minutul 15, dupa lovitura de cap a lui Castrillon si a ratat sansa desprinderii, dupa numai trei minute, insa fundasii americani au respins in ultimul moment.

Pana la pauza, Columbia a ratat si un penalty prin  Rodallega, care a mai ratat o sansa, fiind locat de Lee Nguyen in debutul reprizei secunde. Pe final columbienii au mai ratat o ocazie, insa mingea trimisa cu capul de Yepes a fost respinsa in corner de portarul Brad Guzan. Americanii au inscris si ei, in minutul 86, insa golul lui Beckerman a fost anulat pentru offside.

Columbia a terminat meciul in zece, dupa eliminarea portarului Zapata, pentru tragere de timp, varful Hugo Rodallega intrand in poarta.

Scor final, Columbia 1-0 Statele Unite si americanii se intorc acasa fara nicio victorie in actuala editie a Copei America. Chiar daca au castigat, columbienii sunt si ei eliminati de la Copa America.