VIDEO Viral! Cum a reacționat Jurgen Klopp, când i s-a spus că Manchester United a fost din nou umilită

Jurgen Klopp Liverpool Manchester United Anglia Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool / Foto: Imago Images
Data publicarii: Joi 02 Noiembrie 2023, 11:24
Data actualizarii: Joi 02 Noiembrie 2023, 11:24

Liverpool a câștigat cu 2-1 meciul cu Bournemouth din Carabao Cup și s-a calificat în faza următoare a competiției.

În minutul 31 al meciului, Ionuț Radu a încasat primul gol. Cody Gakpo l-a executat pe goalkeeperul român. Bournemouth a restabilit egalitatea în minutul 64, grație reușitei lui Justin Kluivert, însă Liverpool a revenit în avantaj pe tabela de marcaj.

Trent Alexander-Arnold i-a oferit un assist lui Darwin Nunez în minutul 70, iar „cormoranii” au eliminat-o din Carabao Cup pe Bournemouth, care se va mulțumi în acest sezon doar cu prezență până în optimile de finală ale competiției.

La conferința de presă de după meci, lui Jurgen Klopp i s-a spus că rivala Manchester United a pierdut din nou la scor, de data aceasta în Carabao Cup împotriva lui Newcastle, pe teren propriu, 0-3.

Reacția antrenorului german s-a viralizat rapid pe internet: ”Ooo... OK”.

Manchester United nu trece prin cea mai bună perioadă din acest sezon. A pierdut ultimul meci din campionat cu Manchester City, scor 0-3, iar acum a venit și eliminarea din Cupa Ligii Angliei.

Lucrurile nu stau excelent nici în UEFA Champions League pentru trupa lui Erik ten Hag. United a pierdut două dintre cele trei meciuri deja disputate și este pe locul trei, la un singur punct în spatele celor de la Galatasaray, care ocupă locul doi.

Pentru echipa lui Erik ten Hag urmează duelul din deplasare cu Fulham.