Video - Spectacol la Reading 2-3 Manchester

Data publicarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 14:46
Data actualizarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 14:46
FINAL INCANDESCENT DUPA 0-3 IN MINUTUL 6

Dupa un meci de infarct, echipa lui Alex Ferguson, Manchester United, a reusit calificarea in sferturile de finala ale Cupei Angliei, castigand, scor 3-2, meciul cu Reading.
Dupa ce in minutul 6 Manchester conducea deja cu 3-0, prin reusitele lui Heinze '2, Saha '4 si Solskjaer '6, totul parea incheiat pentru cei de la Reading, insa gazdele au revenit miraculos si au reusit sa inscrie de doua ori. Mai intai Kitson '23 iar mai apoi Lita, in minutul 84. In ultimile secunde de joc, echipa lui Ferguson a tremurat serios, dupa ce Gunnarson a cutremurat bara transversala cu un sut de la 20 de metri.
Tot aseara, Middlesbrough a reusit calificarea in sferturi, dupa ce a trecut de West Bromwich Albion in urma executarii loviturilor de departajare. Middlesbrough a fost condusa cu 1-0 insa a egalat si a reusit sa invinga la penalty-uri cu 5-4.