Peter Schmeichel pe Twitter: "Arbitrul asta e drogat!" Englezii, revoltati de arbitraj la meciul care o poate apropia pe Tottenham de titlu

Leicester City Peter Schmeichel Anglia
Data publicarii: Duminica 17 Aprilie 2016, 19:35
Data actualizarii: Duminica 17 Aprilie 2016, 20:37

Leicester a remizat pe teren propriu cu West Ham, scor 2-2.

West Ham, echipa invinsa de Astra la inceputul sezonului, i-a pus piedica lui Leicester in drumul spre titlu. S-a incheiat 2-2, dupa un final de meci nebun si cateva decizii controversate ale centralului Jonathan Moss.

Vardy a deschis scorul in minutul 18 si a fost eliminat la cateva minute dupa pauza, dupa ce a cerut un penalty la un duel cu Ogbona, dar nu s-a ales decat cu al doilea cartonas galben, pentru simulare.

"Asta e o decizie diabolica. A fost penalty toata ziua", a scris Gary Lineker pe Twitter.

West Ham a egalat in minutul 84, dupa un penalty acordat usor de central si transformat de Andy Carroll.

Doua minute mai tarziu, West Ham a trecut in avantaj, dupa un voleu spectaculos al lui Cresswell.

Leicester a smuls un egal in ultimul minut de prelungiri, cand Ulloa a transformat o lovitura de la 11 metri.

Mare sustinator al lui Leicester in acest sezon, Michael Schmeichel, tatal titularului din poarta lui Leicester, a avut o reactie dura dupa meci, intr-un mesaj postat pe Twitter: "Arbitrul asta e drogat!"

Pe Twitter curg mesaje critice la adresa lui Jon Moss.

Daca o invinge luni pe Stoke City, Tottenham se apropie la 5 puncte de liderul Leicester.