Mohamed Salah Chelsea Jurgen Klopp Liverpool Anglia
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 21:01
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 21:02

Chelsea și Liverpool au remizat, scor 1-1, într-un meci spectaculos din prima etapă a noului sezon din Premier League.

Liverpool a deschis scorul după 18 minute, prin Luis Diaz, iar Chelsea a egalat cu opt minute înainte de pauză, grație reușitei lui Axel Disasi. Partida a fost plină de ocazii importante și decizii controversate de arbitraj.

Mohamed Salah, reacție nervoasă după ce a fost schimbat în Chelsea - Liverpool

Mohamed Salah, care a oferit un assist, a avut un gol anulat de VAR și a nimerit transversala în prima repriză, a fost înlocuit după 77 de minute cu Harvey Elliott.

Starul egiptean nu a primit deloc bine decizia lui Jurgne Klopp. După ce a văzut tabela celui de-al patrulea oficial, Salah a gesticulat, și-a aruncat bandajele de pe mâini și a dat nervos din brațe.

Mohamed Salah este jucătorul care deține recordul pentru cele mai multe goluri marcate în prima etapă a sezoanelor din Premier League, 8, la egalitate cu Frank Lampard, Wayne Rooney sau Alan Shearer. Egipteanul nu a reușit să ducă mai departe seria impresionantă.