VIDEO Meci nebun pe Emirates: Arsenal 3-1 Chelsea! Vezi super golurile lui Fabregas si Walcott!

Arsenal Chelsea Anglia
Data publicarii: Luni 27 Decembrie 2010, 23:50
Data actualizarii: Marti 28 Decembrie 2010, 00:13

Premiera in Romania! Acum ai LIVE SCORE din 165 de campionate si pe TELEFONUL MOBIL! Intra pe m.sport.ro

Marcatori:

44' [1 - 0] A. Song
51' [2 - 0] C. Fabregas
53' [3 - 0] T. Walcott
57' [3 - 1] B. Ivanovic

Meci mare pentru pustii lui Arsene Wenger pe Emirates. Dupa 5 meciuri in care Chelsea a facut legea, Arsenal a obtinut o victorie nebuna acasa. Song inainte de pauza, Fabregas si Walcott cu 2  goluri in 2 minute au adus victoria care o duce pe Arsenal la 2 puncte in spatele liderului Mancheste United. Cu 35 de puncte "tunarii" sunt pe 2 in Anglia la egalitate cu Manchester City care are un meci in plus. Chelsea e in cadere libera - a ajuns la 6 meciuri fara victorie iar criza se adanceste!