Manchester United, invincibilă în 2024! La câte succese consecutive au ajuns "diavolii roșii"

Manchester United Aston Villa Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 11 Februarie 2024, 21:14
Data actualizarii: Duminica 11 Februarie 2024, 21:17

Aston Villa și Manchester United au fost adversare în etapa a 24-a din Premier League.

Formația antrenată de Erik ten Hag a obținut o victorie importantă, impunându-se la limită, scor 2-1.

Scorul a fost deschid de Rasmus Hojlund, în minutul 17, însă gazdele au egalat în minutul 67, prin Douglas Luiz. Introdus pe teren în minutul 73, Scott McTominay a marcat golul victoriei în minutul 86.

În urma acestui rezultat, Manchester United a ajuns la patru victorii consecutive și a urcat pe locul șase în clasament, la cinci puncte distanță de poziția a cincea, ocupată chiar de Aston Villa. Lider este Liverpool, cu 54 de puncte.

Decizia luată de Bruno Fernandes după ce a fost ofertat în Arabia Saudită

De când se află la Manchester United, Bruno Fernandes a bifat 215 apariții, a reușit să-și treacă numele pe tabela de marcaj de 71 de ori, dar și să paseze decisiv în nu mai puțin de 60 de situații diferite.

Arabii vor să mai facă o mutare-senzație în această fereastră de transferuri, după cum relatează record.pt: Bruno Fernandes de la Manchester United, la Al Hilal!

Doar că aceeași publicație a informat faptul că Bruno Fernandes, care a marcat 19 goluri în 63 de prezențe la naționala Portugaliei, i-a refuzat pe saudiți, exprimându-și dorința de a continua în Europa.