VIDEO Jurgen Klopp și-a accidentat propriul jucător! Verdict dur pentru Tsimikas

Jurgen Klopp Kostas Tsimikas Liverpool Anglia
Data publicarii: Duminica 24 Decembrie 2023, 09:35
Data actualizarii: Duminica 24 Decembrie 2023, 09:35

Meciul dintre Liverpool și Arsenal, decisiv pentru primul loc din Premier League, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Chiar înainte de pauză, Jurgen Klopp a fost forțat să facă o schimbare după ce un jucător s-a accidentat. Este vorba despre grecul Konstantinos Tsimikas, care nu a mai putut continua partida după ce s-a ciocnit chiar de... antrenorul său.

Verdict dur pentru Kostas Tsimikas

În minutul 33, Konstantinos Tsimikas, fundașul stânga al lui Liverpool, a încercat să oprească un atac al lui Arsenal, însă a fost împins de Bukayo Saka. Cum acțiunea s-a petrecut chiar lângă banca tehnică a lui Liverpool, fundașul grec a fost aruncat direct în antrenorul său, Jurgen Klopp, care s-a prăbușit și el pe gazon.

Acuzând dureri la nivelul umărului, grecul a cerut să fie schimbat, iar acum a venit și verdictul: ruptură de claviculă, scrie GOAL.com.

Este vestea pe care Jurgen Klopp nu a vrut să o audă, pentru că titularul pentru postul de fundaș stânga, Andrew Robertson, este și el accidentat, astfel că antrenorul lui Liverpool va fi nevoit să improvizeze pentru următoarea partidă din campionat.

În urma acestui rezultat, Arsenal a rămas pe primul loc în Premier League, cu 40 de puncte, la un punct distanță de Liverpool și Aston Villa, care au câte 39 de puncte.

Arseanl va juca ”acasă” cu rivala West Ham în următoarea partidă din campionat, în timp ce Liverpool se va deplasa pe terenul lui Burnley.