VIDEO Emiliano Martinez nu a mai fost Superman! Campionul mondial a gafat în Aston Villa - Arsenal 2-4

emiliano Martinez Aston Villa Aston Villa - Arsenal Anglia
Data publicarii: Sambata 18 Februarie 2023, 18:22
Data actualizarii: Sambata 18 Februarie 2023, 20:38

Emiliano Martinez nu a putut să evite înfrângerea lui Aston Villa cu Arsenal, 2-4.

Arsenal s-a deplasat pe terenul lui Aston Villa în etapa cu numărul 24 din Premier League. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 5, când Ollie Watkins (27 ani) l-a învins Aaron Ramsdale (24 ani) cu un șut puternic la colțul lung. Până la pauză s-a mai înscris de două ori. Bukayo Saka (21 ani) a redus din diferență, iar Philippe Coutinho (30 ani) a făcut ca scorul să fie 2-1 pentru Aston Villa după primele 45 de minute.

Emiliano Martinez și-a introdus mingea în poartă în Aston Villa - Arsenal 2-4

Repriza a doua a fost la fel de spectaculoasă. Arsenal a marcat de trei ori și și-a asigurat victoria. Prima reușită i-a aparținul lui Oleksandr Zinchenk (26 ani), care l-a învins pe Emiliano Martinez (30 ani) cu o „torpilă” de la marginea careului, ca în minutul 90+3, șutul lui Jorginho (31 ani) să fie introdus în propie poartă de proaspătul campion mondial.

În tentativa de a egala, în ultimele minute, Emiliano Martinez a urcat în atac la un corner al lui Aston Villa. Numai că Arsenal a plecat rapid pe contraatac, argentinianul nu a mai avut timp să se replieze, iar Gabriel Martinelli (21 ani) a făcut 4-2 pentru „tunari”.