"D-abia putea merge". Pep Guardiola a anunțat când ar putea reveni Erling Haaland și Doku

Pep Guardiola Erling Haaland jeremy doku Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 21:34
Data actualizarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 21:44

Manchester City s-a impus destul de dificil, scor 2-1, în deplasare cu Luton Town, echipă aflată în subsolul clasamentului, în etapa a 16-a din Premier League.

Pe Kenilworth Road Stadium, Manchester City, fără Erling Haaland, a punctat în repriza secundă, prin Bernardo Silva (62) şi Jack Grealish (65), după ce gazdele deschiseseră scorul în minutul 45+2 prin Elijah Adebayo.

Manchester City, care a obţinut prima victorie după patru meciuri în care nu mai câştigase, se află pe locul patru, cu 33 de puncte, la patru puncte de liderul Liverpool.

Pep Guardiola, detalii despre Erling Haaland și Doku

După meciul cu Luton, tehnicianul cetățenilor a vorbit despre situația accidentărilor lui Erling Haaland și Doku.

"Nu este o ruptură, doar o fractură de stres, sperăm să fie pregătit pentru meciul cu Crystal Palace, dacă nu în Arabia Saudită.

După meciul cu Aston Villa d-abia putea mergea, ieri am vorbit cu el și mi-a spus că se simte mult mai bine, că nu-l mai doare. Vom vedea cum se simte de la o zi la alta", a spus Pep Guardiola, despre Erling Haaland.

"La Doku e o problemă musculară, nimic grav, dar trebuie să ne gândim la explozia sa și să fim atenți. Poate peste o săptămână sau două va fi pregătit", a adăugat ibericul.