Ce s-a intamplat in partida asta e SF! Revenire incredibila in Anglia! La pauza era 0-3, totul s-a decis in minutul 90+5! VIDEO

Oldham Peterborough United Anglia
Data publicarii: Duminica 26 Ianuarie 2014, 08:31
Data actualizarii: Duminica 26 Ianuarie 2014, 08:29

► "Animalul" Batista se intoarce in ring! Royal Rumble 2014, primul show al anului, e luni dimineata in direct pe Voyo! Detalii aici

Cupa Angliei a tinut capul de afis in acest weekend, insa unul dintre cele mai frumoase meciuri a avut loc in League One, a treia divizie a fotbalului englez. Peterborough pleca favorita in meciul de la Oldham, oaspetii luptandu-se pentru un loc care sa le asigure play-off-ul ce duce in Championship.

Meciul a fost cu adevarat nebun! Assombalonga (5), Rowe (25) si Tomlin (45) au marcat pentru Peterborough in prima repriza si meciul parea sa se indrepte catre o victorie clara a oaspetilor. Cei de la Oldham au avut insa o revenire senzationala!

Harkins (48) si Worrall (54) au redus din diferenta, Ajose (63) reusind apoi sa le mai dea liniste celor de la Peterborough, ducand scorul la 2-4. A urmat insa un final nebun! Weselowski a marcat in minutul 68 iar Oldham visa la un rezultat care sa-i departeze de zona periculoasa.

Harkins a transformat un penalty in minutul 89, egaland scorul la 4! Tomlin a fost eliminat la acea faza iar gazdele s-au aruncat in atac! In minutul 90+5, Kusunga a reusit sa inscrie golul victoriei iar Oldham a castigat cu 5-4!