Sfert romanesc in Challenge Cup: Unic Piatra-Neamt - Stiinta Bacau

Data publicarii: Vineri 01 Februarie 2008, 11:46
Data actualizarii: Vineri 01 Februarie 2008, 11:46
UNIC A TRECUT DE KAZANOCHKA KAZAN

Echipa de volei feminin Unic Piatra Neamt s-a calificat joi, in sferturile de finala ale Challenge Cup, dupa ce a invins in set de aur formatia rusa Kazanochka Kazan.
Dupa victoria din tur, de pe teren propriu, scor 3-1, Unic a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 3-2. Pentru stabilirea echipei calificate a fost nevoie de un set de aur castigat de formatia nemteana cu scorul de 15-10.
In sferturile de finala, Unic Piatra Neamt va intalni echipa Stiinta Bacau. In aceeasi faza a Challenge Cup a ajuns si formaţia Dinamo Bucuresti, care va intalni echipa turca Vakifbank Gunes Istanbul. Sferturile de finala ale Challenge Cup sunt programate in 12/13/14 februarie (turul), respectiv 19/20/21 februarie (returul).
Finantatorul echipei de volei feminin Unic Piatra Neamt, Vasile Ouatu, a declarat ca partida cu Stiinta Bacau va fi o simpla formalitate. "Sunt bucuros ca am eliminat cel mai valoros adversar din Challenge Cup. Meciul cu Stiinta Bacau va fi o simpla formalitate", a spus Ouatu.