SUPER FOTO: Chivu a readus fericirea la Inter!

cristi chivu Inter Milano Stranieri
Data publicarii: Vineri 26 Martie 2010, 10:05
Data actualizarii: Vineri 26 Martie 2010, 12:57

Fericire maxima la Inter dupa victoria cu Livorno din Serie A, la care a contribuit si Cristi Chivu.

Cristi Chivu a revenit pe teren dupa o pauza de 77 de zile, cauzata de operatia la cap suferita la ineputul acestui an in partida cu Chievo Verona.

Chivu a revenit cu noroc pentru Inter, echipa care s-a impus pe teren propriu cu 3-0 in fata celor de la Livorno. In urma acestei victorii, Inter ramane pe primul loc in clasament, cu 63 de puncte, la o distanta de patru puncte fata de AS Roma si AC Milan.

Chivu, care a purtat pe cap o casca de protectie, a jucat pe postul de fundas stanga pana in minutul 77, cand a fost inlocuit de antrenorul Jose Mourinho cu Walter Samuel. In momentul in care a parasit terenul, fundasul roman a fost aplaudat de intreg stadionul.

Incepand de joi, Inter a intrat in cantonament pentru partida cu AS Roma de sambata, un derby pentru castigarea campionatului. Daca va castiga, echipa lui Chivu va ramane doar cu AC Milan in spatele ei pe finalul de sezon.

Fericirea a fost maxima la antrenamentul de joi al echipei lui Mourinho. Iar asta se poate vedea in pozele postate pe site-ul oficial al lui Inter.

Portarul Julio Cesar si-a imbratisat cu foc fundasii si le-a spus ca se simte in siguranta alaturi de ei, semn ca lucrurile sunt cum nu se poate mai bine pentru oamenii lui Mourinho inaintea finalului extrem de greu de campionat.