VIDEO Gol NEBUN si un meci de poveste: vezi revenirea superba a lui Atletico!

Data publicarii: Vineri 15 Ianuarie 2010, 08:55
Data actualizarii: Vineri 15 Ianuarie 2010, 08:55

Atletico Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Spaniei dupa ce a trecut de Recreativo Huelva  cu 5-1 care in tur o umilise cu 3-0!

Din iad in paradis! Atletico Madrid a oferit un meci nebun pe Vicente Calderon  in care a avut de toate: a marcat 2 goluri in 2 minute, a primit un gol dupa o greseala de curtea scolii si a inchis tabela cu o bijuterie de gol - cel din lovitura libera executata superb de Simao.

Marcatori:1-0 Simao Min 22, 2-0 Aguero Min 24, 3-0 Ujfalusi Min 39, 4-0Troest, p.p. Min 62, 4-1 Carmona Min 71, 5-1 Simao Min 83

Echipele de start:

Atlético de Madrid: De Gea; Ujfalusi, Perea (Ibrahima, m. 82), Domínguez, Antonio Lopez; Reyes, Jurado (Raul García, m. 74), Assuncao, Simao; Forlan,  ''Kun'' Agüero (Valera, m. 84).

Recreativo de Huelva: Bernardo; Córcoles, Troest, Mora, Peña; Jesus Vazquez; Aitor (Candeias, m. 84), Javi Fuego, Pablo Sánchez (Barrales, m. 67), Fornaioli,  Álvaro (Carmona, m. 52).