Dubla de senzatie a lui Ronaldo: Real Madrid 3-0 Granada! Torje a prins 20 de minute din meci! VIDEO

Spania
Data publicarii: Duminica 02 Septembrie 2012, 20:50
Data actualizarii: Duminica 02 Septembrie 2012, 23:11

Real Madrid 3-0 Granada | Cristiano Ronaldo a intrat in forma si a inscris doua goluri de senzatie. Jocul Realului s-a schimbat de la intrarea lui Di Maria. Torje a prins si el 20 de minute din meci!

LIVETEXT:
Min 79: GOOOOOOOL! Higuain inscrie pentru Real Madrid
Min 69: Ortiz iese pentru a-i face loc in teren lui Torje!
Min 53: GOOOOOOL! Di Maria sprinteaza pe partea dreapta si ii paseaza inteligent lui Ronaldo, care pune latul pentru 2-0
VIDEO
Min 26: GOOOOOL! Realul deschide scorul prin Ronaldo, care il executa pe Tono si ii trimite mingea pintre picioare
VIDEO
REACTIA LUI MOURINHO DUPA GOLUL MARCAT DE RONALDO
Min 20: Cristiano Ronaldo incearca un sut de la 30 de metri insa nu nimereste poarta
Min 16: Khedira a fost la un pas sa ii sufle mingea portarului Tono. Realul continua sa atace si gaseste usor spatii
Min 13: Cristiano Ronaldo executa o lovitura libera in coltul careului insa mingea este deviata in aut de poarta de un coleg de la Real
Min 12: Lovitura libera periculoasa pentru Real. Cristiano Ronaldo se pregateste sa execute

Echipele de start:
Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo, Khedira, Alonso, Callejón, Modric, Cristiano Ronaldo, Benzema

Granada: Toño, Nyom, López, Gómez, Siqueira, Iriney, Mikel Rico, Ortiz, El Arabi, Orellana, Floro Flores

*Torje este pe banca de rezerve

INFO MECI:

Real Madrid are doar un punct dupa doua meciuri jucate in Primera. Realul a facut egal cu Valencia in prima etapa si a luat bataie de la Getafe. Baietii lui Mourinho vor trage tare pentru a castiga in fata echipei lui Torje. Romanul nu a fost inclus in primul 11. Antrenorul sau a considerat ca mai are nevoie de timp pentru a se acomoda.