Drama la Firenze! Italienii, UN MINUT in sferturi! Fiorentina 3-2 Bayern!REZUMAT

Bayern Munchen Fiorentina Liga Campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2010, 09:20
Data actualizarii: Miercuri 10 Martie 2010, 09:23

Bayern Munchen s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa infrangerea cu 3-2 de la Fiorentina. Colegii lui Mutu au fost calificati pentru UN singur MINUT in sferturi, insa Robben a lovit cu un sut superb.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO!

Gazdele au marcat prin Vargas '28 si Jovetic '54, '64, iar oaspetii au punctat prin Van Bommel '60 si Robben '65.

Tragerea la sorti pentru sferturile de finala si semifinale va avea loc vineri, 19 martie.

LIVE TEXT
FINAL! Bayern se califica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor!
Min 90: Situatie incredibil! Van Gaal vrea sa-l schimbe pe Ribery cu Pranjic, insa francezul refuza sa iasa de pe teren. Dupa doua minute de lamentari, Ribery a fost condus in afara terenului de arbitru.
Min 85: Van Bommel este avertizat dupa o talpa grosolana la Jovetic.
Min 84: Klose reia cu capul la corner, Frey retine.
Min 83: Ocazie mare Fiorentina. Jovetic patrunde pe stanga, centreaza in careu, nimeni acolo sa traga la poarta!
Min 82: Iese Vargas, intra Keirrison.
Min 80: Robben mai incearca un sut de la 20 de metri, dar trimite peste.
Min 79: Iese Felipe de la Fiorentina si intra Pasqual.
Min 78: Robben trage din lovitura libera de la 35 de metri, Frey respinge in fata dar nimeni nu este acolo sa reia.
Min 75: Gilardino inscrie de la 15 metri, dar se fluiera offside.
Min 65: GOOL Bayern!! Robben inscrie cu un sut superb de la 25 de metri direct in vinclul portii lui Frey!! Bayern e calficata la acest scor!!!

Min 64: GOOL Fiorentina! Gilardino ii trimite lui Jovetic cu capul la 12 metri, muntenegreanul scapa in fata lui Butt si inscrie printre picioarele acestuia!!

Min 62: Bayern a revenit in meci! Ribery incearca un sut de la 20 de metri dar trimite peste.
Min 60: GOOL Bayern! Ribery patrunde superb pe stanga, ii paseaza lui Van Bommel la 20 de metri iar acesta suteaza direct in poarta lui Frey!! Meciul merge in prelungiri la acest scor!!

Min 58: Klose patrunde periculos in careu, fundasii Fiorentinei resping in ultima clipa.
Min 56: Bayern revine! Frey retine la limita in fara lui Robben in careu!
Min 54: GOOL Fiorentina! Gilardino ii paseaza superb cu calcaiul in careu lui Jovetic care trimite mingea in poarta lui Butt! Nebunie la Firenze!!

Min 51: Bayern pleaca pe contraatac, Robben ii paseaza excelent lui Klose, insa atacantul bavarez cade in careu si nu primeste nimic.
Min 50: OCAZIA MECIULUI! Inca o gafa a nemtilor, Gilardino ramane singur cu Butt in 6 metri, insa italianul trage in portarul lui Bayern!

Min 48: Vargas scapa pe dreapta, incearca un sut de la 18 metri dar trimite pe langa.

Min 47: Fiorentina incepe in atac, Marchionni trimite la 6 metri pentru Gilardino, sutul italianului este blocat la limita!
Min 46: A inceput repriza a doua fara modificiari.

PAUZA! Fiorentina conduce si este calificata in acest moment in sferturile Ligii Campionilor!
Min 45: Robben mai patrunde odata pe stanga, centreaza in careu, Klose reia cu capul peste.

Min 42: De Silvestri incearca o centrare in careu, mingea este blocata.
Min 38: Inca o gafa a apararii nemtilor! Gilardino recupereaza o minge la marginea careului, paseaza pentru De Silvestri, acesta cade, arbitrul nu da nimic! Italienii protesteaza din nou si cer penalty!
Min 34: Ocazie imensa Bayern! Robben scapa singur cu Frey, trage, dar portarul viola respinge miraculos!

Min 32: Italienii protesteaza din nou! Van Buyten respinge o minge inalta, Gilardino cere hent! Nu se da nimic, Bayern pleaca pe contraatac.
Min 31: Fiorentina a prins curaj! Vargas incearca un sut de la 20 de metri, dar trimite peste.
Min 30: Probleme pentru Bayern. Gomez nu mai poate continua si este inlocuit cu Klose.
Min 28: GOL Fiorentina! Butt respinge gresit in fata un sut de la distanta, Vargas vine lansat din spate si trimite mingea in plasa! Stadionul a explodat de bucurie!! Fiorentina se califica la acest scor!

Min 22: Schweinsteiger vede cartonasul galben dupa ce l-a lovit cu cotul in figura pe Jovetic.

Min 21: Nemtii au pus stapanire pe joc, inca nicio ocazie de gol.
Min 16: Vargas mai patrunde odata pe stanga, centreaza la Gilardino, atcantul viola deviaza pe spate, insa Van Buyten respinge.
Min 15: Vargas patrunde pe partea stanga, trimite in careu la Gilardino, Van Buyten respinge, si mingea ajunge in bratele lui Butt. Van Buyten a atiuns mingea cu mana insa arbitrul n-a vazut. Italienii au inceput din nou sa-l injure.
Min 14: Robben patrunde in viteza in careul italienilor, paseaza in spate la Ribery, insa acesta rateaza centrarea si fundasii lui Prandelli resping.
Min 9: Kroldrup este faultat, fanii italieni au inceput sa il injure pe arbitru!
Min 7: Gilardino este lansa cu o minge spre careul nemtilor, Muller respinge.
Min 6: Vargas trimite direct spre poarta, insa rateaza tinta.

Min 5: Gilardino incearca sa patrunda in careul advers si este faultat. Lovitura libera de la 35 de metri.
Min 3: Fiorentina recupereaza si incearca un contraatac, Marchionni nu ajunge la minge si faza se stinge.
Min 2: Felipe il faulteaza pe Robben in tusa, scapa fara cartonas.

Min 1: Arbitrul fluiera startul! Bayern ataca!

21.40: Echipele intra pe teren. 40.000 de italieni sunt in tribune.

Echipele de start:

Fiorentina: Frey, Kroldrup, Vargas, Jovetic, Gilardino, Natali, Zanetti, Felipe, Montolivo, De Silvestri, Marchionni
Rezerve: Avramov, Donadel, Pasqual, Santana, Comotto, Bolatti, Keirrison

Bayern: Butt, Van Buyten, Ribery, Robben, Van Bommel, Lahm, Muller, Alaba, Badstuber, Schweinsteiger, Gomez
Rezerve: Rensing, Hamit Altintop, Olic, Gorlitz, Klose, Pranjic, Tymoshchuk