Barcelona o cere pe Lyon in sferturi: "Da, da, da, mergem la Madrid!!!"

Barcelona STUTTGART Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 18 Martie 2010, 08:06
Data actualizarii: Joi 18 Martie 2010, 08:37

Mergem in finala de la Madrid! - a fost cantecul serii pe Camp Nou unde Barcelona s-a calificat in sferturi spectaculos in meciul 100 jucat acasa in Champions League.

Barcelona s-a dezlantuit cu Stuttgart pe care a umilit-o cu 4-0 acasa! Messi a fost din nou eroul catalanilor cu o dubla si campioana din Spania o cere pe Lyon in sferturi ca sa arate Realului cum trebuia sa-si faca treaba.

"Da, da, da, mergem la Madrid!" au cantat aseara fanii de pe Nou Camp. Fanii Barcelonei o cer pe Lyon in sferturi si pe Manchester din nou in finala  - de data asta pe Santiago Bernabeu!

73 de victorii, 241 de goluri, 16 egaluri si 11 infrangeri  este palmaresul incredibil al Barcelonei in Europa pe Nou Camp.

"Messi e simplu cel mai bun din lume iar Yaya Toure e un animal! Conditiile sale fizice nu sunt umane! Nu vom castiga nimic in acest an fara cel mai bun Henry si fara cel mai bun Ibra!" a declarat Guardiola dupa meci!