"Te rog eu, vezi cum faci sa iei ROSU!" Dezvaluire incredibila din Liga I! Ce s-a intamplat pe teren in cateva zeci de secunde!

Superliga
Data publicarii: Luni 27 Octombrie 2014, 10:06
Data actualizarii: Luni 27 Octombrie 2014, 10:25

Petre Grigoras a dezvaluit cum si-a pregatit echipa inainte de meciul din Cupa Romaniei.

Pandurii a jucat in deplasare, cu Dinamo, iar 'cainii' au castigat cu scorul de 3-2. Mihai Roman a dat doua goluri pentru gorjeni, dar s-a inteles cu antrenorul sa fie eliminat.

El luase un cartonas galben in minutul 40; in min. 8 a dat primul gol, apoi in min. 50 l-a dat si pe al doilea.

Eliminarea sa a venit in minutul 90, cand chiar Petre Grigoras i-a cerut asta. Antrenorul s-a gandit ca acesta sa rateze meciul din Cupa, cu Otelul, din optimi, pentru a putea juca in campionat, cu Chiajna, in etapa urmatoare.

"Matulevicius e accidentat pentru meciul de etapa viitoare cu Chjana, iar Roman luase deja un cartonas galben si nu ar fi putut juca. Am hotarat impreuna cu el ca sa forteze eliminarea, pentru a sta in Cupa" - a spus Petre Grigoras la Dolce.

Totusi, calculele lui Grigoras au iesit prost: dupa ce a vazut al doilea 'galben' Roman a inceput sa protesteze, ca si cum nu urmarea sa fie trimis la cabine. Doua minute s-a 'chinuit' sa iasa din teren.

Apoi, cand s-a repus mingea in joc, dupa ce a comandat eliminarea lui Roman, antrenorul a vazut cum Dinamo da gol, in min. 92, la faza urmatoare. Pandurii a pierdut meciul cu 2-3, dupa ce Bilinski a marcat golul victoriei lui Dinamo.