Sumudica a vrut sa scoata echipa de pe teren: "Nu se poate sa ma faca tigan timp de 90 de minute!" Ce a spus dupa meci:

Steaua Concordia Chiajna Liga I Marius Sumudica Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Noiembrie 2014, 22:10
Data actualizarii: Duminica 09 Noiembrie 2014, 22:15

Concordia Chiajna 0-1 Steaua / Marius Sumudica, antrenorul gazdelor, a vorbit la finalul partidei. Acesta a recunoscut ca a vrut sa scoata echipa de pe teren din cauza scandarilor rasiste ale ultrasilor stelisti.

Marius Sumudica, antrenorul Concordiei Chiajna, a vorbit la finalul meciului pierdut de echipa sa in fata Stelei, scor 0-1.

"Am jucat bine, am jucat de la egal la egal cu cea mai buna echipa din tara, campioana en-titre. E adevarat ca i-am prins putin obositi. Consider ca rezultatul e nedrept, am avut ocazii in prima repriza si nu am profitat, apoi am luat gol dupa o greseala impardonabila.

Cred ca un egal era mai echitabil, dar asta este. Imi felicit jucatorii pentru ca au jucat de la egal la egal cu Steaua.

Am vrut sa scot echipa de pe teren pentru ca mi se striga 90 de minute ca sunt tigan. Consider ca trebuie sa respectam un regulament, dar asta este, a trecut. Eu sunt obisnuit cu rivalitatea asta, dar scandarile astea rasiste sunt prea de tot.

Am comentat la unele decizii ale arbitrului pentru ca avem jucatori aflati la limita suspendarii si urmeaza un meci teribil cu Viitorul.

Am gestionat rau unele faze de atac astazi, pacat. Veneam dupa sase rezultate pozitive, dar eu zic ca si astazi am jucat foarte bine.

Pe Cristea l-am scos in minutul 16 din cauza unei contracturi musculare, nu din alte motive", a spus Marius Sumudica la Look TV.

De asemenea, Marius Sumudica a vorbit si despre o posibila plecare de la Chiajna, acesta spunand ca va lua o decizie in urmatoarele doua zile.

"Nu comentez ofertele pe care le am din afara. Voi lua o decizie in urmatoarele doua zile, pentru ca am obosit. Sincer am obosit! Am o datorie morala fata de conducere si jucatori, dar simt ca imi e greu. Sunt debusolat de ceea ce simt, de ceea ce se intampla in sufletul meu. Am albit in fotbal.

Eu iubesc fotbalul, muncesc cu drag, dar nu vreau sa spun mai multe acum. Am niste probleme personale si nu vreau sa zic mai multe", a mai spus Sumudica.