Steaua traieste: U Cluj 1-2 Steaua! Piturca a revenit cu o victorie

Steaua Universitatea Cluj Victor Piturca Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Iulie 2010, 17:14
Data actualizarii: Duminica 25 Iulie 2010, 20:04

Steaua a reusit sa intoarca rezultatul de la Alba Iulia, dupa ce clujenii deschisesera scorul in minutul 7

Victor Piturca a reusit sa plece cu trei puncte de la Alba Iulia, chiar daca stelistii au inceput practic meciul de la 0-1, dupa golul inscris chiar de Claudiu Niculescu.

Ros-albastrii au reusit egalarea cu un minut inainte de pauza, iar Bogdan Stancu a inchis tabela in minutul 72, dupa o faza foarte buna reusita de Cristi Tanase.

«» Claudiu Niculescu este inlocuit de Machado
'72: Goool Steaua Bogdan Stancu inscrie cu latul din 6 metri, dupa o pasa foarte buna primita de la Cristi Tanase
'67:
Bogdan Stancu suteaza cu stangul de la 20 de metri, mult pe langa poarta lui Matache
'64:
Claudiu Niculescu trage slab, peste poarta Stelei
'63:
Acosta este faultat la 25 de metri de poarta lui Tatarusanu si Niculescu se pregateste sa execute lovitura libera
'61:
Pacurar suteaza din afara careului, insa mingea nu prinde spatiul portii
'59:
Dorel Stoica trimite o pasa pentru Stancu pe culoar, iese Matache si retine
'56:
Munteanu il vede iesit pe Tatarusanu si trage de la 30 de metri; mingea este deviata de Geraldo si trece peste transversala portii steliste
'54:
Izvoranu incearca sa centreze in careul lui Tatarusanu, dar este blocat de Emeghara; corner pentru U Cluj
'47:
Pacurar executa dezamagitor o lovitura libera de la 30 de metri, mingea trece mult peste poarta lui Matache
'46:
«» Balde a intrat in locul lui Lemnaru
PAUZA
'44: Goool Steaua Dorel Stoica reia cu capul din 6 metri o centrare venita de la Banel Nicolita si reuseste egalarea cu un minut inainte de pauza
'43: ...
Claudiu Niculescu este avertizat
'40:
Bostina executa o lovitura libera in careul Stelei, se inalta Dorel Stoica si respinge
'37:
Geraldo si Emeghara nu se inteleg la o faza simpla si clujenii castiga mingea la 20 de metri de poarta lui Tatarusanu
'34:
Niculescu paseaza pentru Lemnaru la 16 metro, iese Tatarusanu si degajeaza
'27:
Nicolita centreaza in fata portii, dar acolo nu este nimeni pentru a-i pune probleme lui Matache
'25:
Banel Nicolita suteaza puternic de la marginea careului, putin peste transversala portii clujene
'24:
Tanase suteaza din voleu, fara emotii pentru Matache
'23:
Latovlevici centreaza, mingea este deviata in corner
'21:
Nicolita are o cursa de 50 de metri pe dreapta, centreaza pentru Stancu, dar mingea este respinsa de Munteanu
'19:
Latovlevici centreaza de pe partea stanga, Matache lasa mingea sa iasa in afara terenului
'16:
Emeghara se resimte dupa un duel cu Acosta si are nevoie de ingrijiri medicale
'15:
Tanase intra in careu si suteaza cu efect spre vinclu, insa mingea nu prinde spatiul portii
'14:
Abrudan reia periculos centrarea lui Nicolita, mingea trece putin pe langa poarta lui Matache
'12:
Radut incearca o centrare in fata portii, mingea este respinsa in corner
'10:
Geraldo rezolva elegant o faza care putea deveni periculoasa, daca mingea ajungea la Lemnaru
'8: Goool U Cluj Claudiu Niculescu transforma lovitura de la 11 metri
'7:
Emeghara il faulteaza pe Acosta in careu; penalty pentru U
'5:
Tanase incearca o pasa pe culoar pentru Latovlevici, prea tare insa
'4:
Banel centreaza pentru Abrudan, care reia cu capul din centrul careului, mingea este blocata de fundasii clujeni
'3: ...
Bostina vede galbenul
'2:
Banel Nicolita scapa pe contraatac, dar este agatat din spate de Bostina
'1:
Prima actiune apartine Stelei; Emeghara suteaza de la 20 de metri, pe langa poarta clujenilor
'1:
A inceput partida
Gabi Bostina si Banel Nicolita sunt cei doi capitani ai acestei partide

Patronul Stelei a venit cu elicopterul la meci, insa nu a avut parte de o primire prea buna. Fanii clujeni l-au huiduit copios!

Gigi Becali: "E bine ca Niculescu si-a propus sa ne dea gol azi, inseamna ca are incredere in el. Sa de el un gol si sa dam si noi cinci!"