LIDER de Moldova! Botosani 1-0 Vaslui! 65 de minute fara sut pe poarta, Botosani a marcat pe final! Zero infrangeri pentru nou-promovata!

Superliga
Data publicarii: Duminica 25 August 2013, 19:02
Data actualizarii: Duminica 25 August 2013, 19:31

Botosani 1-0 Vaslui | Abia ajunsi in Liga 1, cei de la FC Botosani sunt acum lideri in campionat!

Live Text:

FINAL DE MECI! Infrangere pentru Vaslui, prima pozitie in clasament pentru FC Botosani!

Min 80. GOOL Botosani! Codoban face 1-0 cu capul dupa o centrare-covrig, de la 6-7 metri!

Min 65. Primul sut pe poarta, abia in acest minut! Curileac scoate o minge cu efect venita direct din corner!

Min 51. Sut in diagonala, plasat, al lui Fulop! Mingea se duce putin pe langa!

Min 25. Sut in forta al lui Sanmartean! Mingea se duce pe langa, cea mai mare ocazie de pana acum

Min 19. Hadnagy scapa singur cu portarul, insa e oprit pentru off-side!

Min 6. Curileac scoate extrem de greu lovitura dupa un corner!

Echipele de start:

FC Botosani: Curileac – Patache, C. Dinu, Ursu, Acsinte – Codoban, Tincu, Vasvari, Fulop – Hadnagy, Carjan
Rezerve: Perianu, Poverlovici, Taban, Maghici, Ghinga, Tanasa, Radu

Vaslui: Cerniauskas – Ortiz, Varela, Celeban, Salagean - Caue, Lovrecici - Antal, Sanmartean, Wilk - Temwanjera
Rezerve: Straton, Pozder, Vivieros, Madson, Balaur, Buziuc, Enescu