Carando il salveaza pe Napoli! Astra 1-1 International

Superliga
Data publicarii: Vineri 16 Aprilie 2010, 17:56
Data actualizarii: Vineri 16 Aprilie 2010, 19:59

Astra si International Curtea de Arges au terminat la egalitate, scor 1-1, insa acest rezultat nu ajuta nicio echipa.

Golul gazdelor a fost marcat de Carando '80, in timp ce pentru oaspeti a inscris Apostu '27.

In minutul 27, atacantul oaspetilor Bogdan Apostu a primit o pasa in interiorul careului gazdelor si a marcat cu un sut de la aproximativ zece metri.

In minutul 80, mijlocasul gazdelor Claudiu Tudor a centrat de pe partea dreapta, iar mingea a ajuns in interiorul careului oaspetilor la Carando, care a marcat cu un sut de la cinci metri.

Astra Ploiesti: 82. Miron - 4. Mihalache, 5. Rohat, 23. Mendez, 3. Oprsal - 18. Stratila, 8. Takayuki, 16. V. Gheorghe (10. Cl. Tudor '77), 21. A. Stan (14. Vadrariu '46) - 9. D. Silva (27. Carando '46) 11. Gussev. Antrenor: Nicolo Napoli.

International Curtea de Arges: 12. Popa - 2. Bacila, 3. Viera, 27. Pintilii, 25. Neagu - 5. E. Kone, 28. Menassel, 14. Voiculet (8. Vezan '87), 24. Frasineanu - 30. D. Stan (18. Antohi '85), 9. Apostu (19. Zagrean '70). Antrenor: Ionut Badea.

Cartonase galbene: Rohat '24, Tudor '85, Mendez '90 / Popa '90, Frasineanu '90.
Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Miclos Nagy, Radu Ghinguleac (asistenti) - Adrian Stanescu (rezerva).
Observatori: Dan Petrescu, Romeo Pascu.

La partida de la Ploiesti au asistat aproximativ 700 de spectatori.