Marica, sanctionat de Stuttgart pentru ca a injurat arbitrul: "Eliminarea lui a inseamnat SFARSITUL"

Ciprian Marica VfB Stuttgart Germania
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 13:29
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 13:31

Marica trece prin momente grele la Stuttgart. Romanul a fost eliminat in ultimul meci din Germania iar antrenorul Jens Keller este pornit pe el: vrea sa-l pedepseasca.

Stuttgart a pierdut cu 2-4 deplasarea cu Hamburg SV, iar Marica a fost gasit vinovat. Chiar daca a inscris primul gol pentru echipa sa, in minutul 9 al meciului, atacantul roman si-a lasat echipa in 10, dupa ce a vazut al doilea galben in minutul 16.

"Eliminarea lui Marica a insemnat pentru noi sfarsitul. Vom lua toate masurile care se impun", a declarat Jens Keller.

Presa din Germania scrie ca Marica l-ar fi injurat pe arbitrul Wolfgang Stark iar acesta ar fi motivul pentru care ar fi primit al doilea galben.

"Unui jucator cu talentul si experienta lui Marica, nu ar trebui sa i se intample asa ceva", a conchis antrenorul lui Stuttgart.

Marica se va alege cel mai probabil cu o amenda consistenta pentru eliminarea din meciul cu Sttugart.