Steaua a scapat de suspendare: UEFA a amendat-o cu 30.000 euro pentru scandalul cu Napoli

Steaua Napoli UEFA Europa League
Data publicarii: Joi 07 Octombrie 2010, 16:03
Data actualizarii: Joi 07 Octombrie 2010, 22:15

Steaua a scapat de ce era mai rau dupa meciul cu Napoli din Europa League. UEFA a decis sa nu suspende terenul pentru urmatoarele partide de acasa ale trupei lui Lacatus.

UEFA a decis astazi pedeapsa Stelei dupa incidentele cu Napoli: o amenda de 30.000 euro! Asta inseamna ca Steaua a scapat de pedepapsa jocurilor cu portile inchise sau de cea a stadionului suspendat in care era obligata sa joace pe alta arena.

La finalul minutului 97 in care Steaua a terminat 3-3 cu Napoli, jucatorii si oficialii au tabarat pe arbitrul Borski pe teren, cerandu-i explicatii pentru decizia de a prelungi prelungirile cu inca 3 minute.

Fanii au inceput sa faca scandal in tribune si au aruncat cu bucati de scaune si sticle, atacand apoi ambasada Poloniei cu cremvursti. Iar asta nu a fost tot... la inceputul meciului, stelistii si fanii italieni s-au batut ca chiorii pe stadion, asupra lor intervenindu-se cu gaze lacrimogene.

Cristi Tanase e inca in stare de soc din cauza meciului cu Napoli:

"Eu o sa uit foarte greu meciul cu Napoli. Nu-mi venea sa cred ca in ultima secunda au dat gol si imediat a fluierat finalul. Putem spune ca e vorba si de ghinion, dar nu in totalitate. ", a spus capitanul Stelei la PROTV.

Vezi aici imagini cu incidentele de la finalul meciului Steaua - Napoli, dar si ce scandal au facut stelistii la ambasada Poloniei.