Steaua in turul 3: Ujpest 1-2 Steaua! (Vasko 81/Szekely 59, Grzelak 66)

Steaua Ujpest Europa League
Data publicarii: Joi 23 Iulie 2009, 20:10
Data actualizarii: Vineri 24 Iulie 2009, 00:28

UJPEST 1-2 STEAUA | Steaua s-a calificat in turul trei preliminar din Europa League dupa victoria de la Budapesta! Petre Marin va lipsi in urmatorul meci. Szekely si Grzelak la prima atingere au marcat golurile Stelei!

CLICK AICI PENTRU A VEDEA REZUMATUL MECIULUI

Steaua a inceput greu in infernul de la Budapesta! Cu un fan arestat inaintea meciului si cu fanii evacuati la pauza, Steaua s-a pus pe treaba abia in repriza a doua. Szekley a deschis scorul in minutul 59 cu un sut cu poarta goala, dupa o balbaiala a apararii gazdelor!

Accidentarea lui Nicolita a grabit intrarea lui Grzelak. Polonezul a marcat la prima atingere a mingii si Steaua a adus linistea pe stadionul lui Ujpest.

Imediar dupa gol, Steaua s-a relaxat si Ujpest a redus din diferenta prin Vasko, in minutul 81!

Toja si Petre Marin nu vor juca in turul urmator. Steaua va juca in turul trei preliminar cu Motherwell, car ea facut scor cu albanezii d ela Flamuntari!

LIVE TEXT
Min90: Grzelak centreaza in fata portii, Bogdan Stancu se impiedica!
Min83: Se amana debutul lui Bibiskov! Inta Andrei Ionescu in locul lui Toja
Min81: Vasko reduce din diferenta cu o lovitura de cap!
Min77: Bogdan Stancu intercepteaza o minge la mijlocul terenului si surteaza putin pe langa poarta!
Min72: Szekely primeste galben dupa un ataca rudimentar la mijlocul terenului!
Min70: Surdu prinde un sut de la mare distanta, mingea trece putin pe langa poarta!
Min67: Steaua este in continuare in atac!
Min65: Goool, Steaua! Abia intrat, Grzelak marcheaza cu o lovitura de cap. Centrarea a venit de la Bogdan Stancu
Min61: Galben pentru Toja!
Min61: Tatarusanu scoate  miraculos o minge pe care scria egalare!
Min60: Goool, Steaua! Janos Szekely deschide scorul cu un sut din patru metri! Mingea a intrat in poarta dupa o balbaiala a gazdelor!
Min57: Corner Steaua, Bogdan Stancu nu loveste mingea in plin.
Min56: Nicolita reuseste inca o foarfeca, mingea prinde coltul scurt!
Min55: Tisza scoate un aut dupa o ezitare a lui Baciu!
Min52: Se dau batalii pentru fiecare metru de teren. Onicas este ajutat de Golanski, polonezul respinge in aut!
Min50: Prima minge respinsa de Onicas!
Min49: Steaua scapa pe contraatac, Surdu este unu la unu, dar se opreste pentru ca nu este ajutat!
Min48: Steaua scapa dupa un coner executat de Kabat!
Min47: Steaua ataca pe partea dreapta, Surdu faulteaza
Min46: Incepe repriza a doua!
Min46: Fani Stelei au fost evacuati de pe stadion!
Min46: Meciul este amanat dupa mai mulle incindente in tribune! Gigi Becali a declarat la Sport.ro ca spera sa nu fie si alte incidente dupa meci!
Min46: Onicas intra in locul lui Bicfalvi!

Min45+6: Se termina prima repriza!
Min45+5: Petre Marin centreaza slab, Golanski prinde mingea si recentreaza. Ujpest respinge
Min45: Bicfalvi este scos cu targa!
Min45: Steaua incheie prima repriza in atac! Bicfalvi ste accidentat dupa un duel cu Vasko
Min45: Szekely preia frumos, Bogdan Stancu scoate un fault
Min43: Surdu ii paseaza in tusa lui Petre Marin, care centreaza periculos, dar mingea este respinsa de apararea lui Ujpest
Min41: Capitanul lui Ujpest se duce direct la vestiare!
Min40: Dorin Goian ii sparge capul lui Kabat dupa un duel la inaltime
Min38: Greseala in aparare a lui Baciu, respinge Petre Marin. Mingea ajunge la Szekely care face un stop pentru adversar!
Min36: Nicolita bate cornerul, mingea cade in careu, ocazie pentru Steaua!
Min36: Nicolita centreaza de pe partea stanga a atacului, mingea este deviata in corner!
Min33: Szekely scapa singur pe partea dreapta, dar centreaza foarte slab, in picioarele primului adversar!
Min32: Surdu intoarce o minge pentru Bicfalvi, mijlocasul suteaza dar mingea loveste un fundas!
Min31: Rajczi este cel mai periculos om la gazdelor!
Min30: Galben pentru Dudic
Min28: Tatarusanu scoate in ultima clipa o centrare a lui Tisza!
Min27: Rajczi scapa iar pe dreapta, Golanksi scoate in corner!
Min26: Bicfalvi greseste la mijlocul terenului, Goian faulteaza si Ujpest are lovitura libera
Min25: Baciu respinge excelent o minge trimisa in adancime!
Min23: Fanii lui Ujpest striga de la inceputul meciului "Tiganii, tiganii"
Min21: Banel Nicolita reia cu capul o centrare a lui Szekley, mingea trece iar peste poarta!
Min21: Toja tine mingea si linisteste jocul!
Min19: Tatarusanu scoate un sut violent venit din interiorul careului, de pe partea dreapta a apararii Stelei! Ujpest este peste Steaua!
Min18: Tatarusanu are probleme si ezita, Steaua scapa de gol! Inceput slab pentru Tatarusanu!
Min16: Tatarusanu ezita la o centrare venita din corner!
Min14: Szekely centreaza de pe partea dreapta, Nicolita incearca o reluare din foarfeca, dar mingea trece departe de poarta!
Min12: Ujpest are cea mai mare sansa de pana acum! Mingea e respinsa!
Min11: O centrare periculoasa de pe partea dreapta le pune probleme lui Baciu si Tatarusanu! Baciu repinge in corner!
Min9: Surdu scapa singur spre poarta, dar este prins din urma!
Min8: Petre Marin are o interventie excelenta pe partea stanga
Min7: Tatarusanu retine o minge inalta trimisa in careul Stelei!
Min5: Steaua joaca in galben fosforescent!
Min4: Goian este faultat, ungurii au inceput tare meciul!
Min3: Surdu este faultat undeva la mijlocul terenului de Vasko, arbitrul il iarta pe jucatrorul maghiar de galben!
Min 1. S-a fluierat startul meciului. Steaua ataca de la stanga la dreapta.

STEAUA: Tatarusanu - Golanski, Baciu, Goian, P. Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Nicolita - Stancu, Surdu

Rezerve: Zapata, Grzelak, Ionescu, Ochirosii, Onicas, Ninu, Bibiskov

UJPEST: Balajcza - Vermes, Vasko, Lambulic, Dudic - Tisza, Sandor, Stokes, Pollak - Rajczi, Kabat

Rezerve: Horvath, Takacs, Simon, Toth, Foxi, Remili, Barczi

INFO:
- Sunt 7.000 de suporteri pe stadion la acest meci.
- Echipele au intrat pe teren. Steaua joaca in echipamentul fosforescent. Ujpest joaca in tricouri violet si sort alb.

INFO LIVE DE LA BUDAPESTA
Ora 20:30:
Ai ratat incidentul cu bomba la hotelul Stelei? Afla aici toate amanuntele LIVE minut cu minut de azi noapte, pe care www.sport.ro vi le-a oferit in timp real.

Ora 20:28: Nu uitati! Sport.ro si www.sport.ro dau LIVE de la 22:15 imagini de la Budapesta in SPECIAL! Reactii si toate informatiile din Ungaria, LIVE la Sport.ro si www.sport.ro la 22:15.

Ora 20:24: Pana la aceasta ora, aproximativ 400 de suporteri stelisti se afla in interiorul stadionului "in siguranta", asa cum afirma reprezentantul jandarmeriei romane.

Ora 20:15: Jucatorii Stelei au intrat pe teren, iar spectatorii maghiari au strigat "Tiganii, tiganii" minute in sir.

Ora 20:03: Un alt suporter al Stelei a fost retinut dupa ce i-a fost gasita o torta in lenjeria intima!

Ora 20:00: Cei mai multi suporteri stelisti prezenti la stadionul lui Ujpest sunt din Peluza Sud a Stelei

Ora 19:58: Incidente la poarta stadionului lui Ujpest! Cativa suporteri s-au luat la bataie!

Ora 19:55: Un alt stelist a venit la meci cu un banner pe care scria in limba maghiara "Ardealul este romanesc" - el nu a fost lasat sa intre.

Ora 19:50: Unul dintre stelisti a fost retinut de politie si incarcerat dupa ce a aprins o torta.

Ora 18:00 Suporterii Stelei au fost adusi la stadionul lui Ujpest, unde au fost paziti de trupele speciale maghiare. Niciun fan al lui Ujpest nu s-a putut apropia de grupul de stelisti, care vor fi tinuti o ora si jumatate in soare, la aproape 38 de grade.

Ora 17:45: Ghionea nu joaca cu Ujpest! Fundasul Stelei s-a antrenat ieri separat de echipa, iar Bergodi spera sa-l poata folosi in meciul cu Ujpest. Din pacate pentru Steaua, Ghionea s-a reaccidentat nu va juca astazi cu Ujpest.