Bate Cupa | Steaua - CSU Craiova, CFR - CS Mioveni, in sferturile Cupei Romaniei! Vezi toate meciurile

Cupa Romaniei CFR Cluj Petrolul Ploiesti Sport.ro Steaua Cupa Romaniei
Live Blog
Data publicarii: Miercuri 05 Noiembrie 2014, 08:56
Data actualizarii: Miercuri 05 Noiembrie 2014, 12:17

Steaua - CSU Craiova, CFR Cluj - CS Mioveni, Petrolul -  ASA Targu Mures si Pandurii - U Cluj, in sferturile Cupei

12:17 05 Nov

Sferturile de finala se joaca intr-o singura mansa, pe terenul echipei mai slab cotate, si sunt programate pe 2, 3 si 4 decembrie.

12:13 05 Nov

Echipele extrase din urnele B si C vor fi gazde in sferturi, dat fiind ca sunt considerate outsidere. Astfel, Steaua, CFR, Petrolul si Pandurii vor juca in deplasare!

12:07 05 Nov

Gheorghe Chivorchian, secretarul general al FRF, a efectuat tragerea la sorti a sferturilor!

Iata meciurile:
CFR Cluj - CS Mioveni
Steaua - CSU Craiova
Petrolul - ASA Targu Mures
Pandurii - U Cluj

12:03 05 Nov

Astazi, ora 12:00, va avea loc tragerea la sorti a meciurilor din faza urmatoare a Cupei Romaniei, faza in care au acces Steaua, Petrolul, CFR, Pandurii, ASA Targu Mures, CSU Craiova, U Cluj si surpriza CS Mioveni.

CS Mioveni a produs marea surpriza in faza optimilor, eliminand-o pe Dinamo, scor 1-0, insa argesenii au ramas singurii reprezentanti ai ligii secunde.

Din Liga 1, in sferturi vor juca Steaua, Petrolul, CFR, Pandurii, ASA Targu Mures, CSU Craiova si U Cluj.

Urnele pentru tragerea la sorti a sferturilor

URNA A: Steaua, Petrolul, CFR Cluj, Pandurii
URNA B: ASA Targu Mures, CS Universitatea Craiova, Universitatea Cluj
URNA C: CS Mioveni

CS Mioveni va fi prima echipa care isi va afla adversara, aceasta urmand sa vina din URNA A. Restul echipelor ramase in prima urna (A) vor fi imperecheate cu formatiile din urna secunda (B).