Gol senzational in ultimul minut: Anderlecht 3-2 Brugge! VEZI cum ar trebui sa arate un Steaua-Dinamo!

Data publicarii: Joi 04 Februarie 2010, 10:22
Data actualizarii: Joi 04 Februarie 2010, 11:43

Anderlecht a facut un pas mare in castigarea titlului dupa ce a castigat miercuri cu 3-2 cel mai tare derby din Belgia contra lui Club Brugge.

Suporterii de pe stadionul Constant Vanden Stock au trait la maxim cele 90 de spectacol oferite de Anderlecht si Brugge.

Anderlecht a deschis scorul prin Roland Juhasz in minutul 5 dar Brugge a replicat prin golul lui Vadis Odjidja Ofoe in minutul 17. Oaspetii conduceau cu 2-1 la dupa alte 10 minute, prin golul lui Kouemaha. Anderlecht nu a aruncat armele, iar Nicolas Frutos a facut 2-2 in minutul 74. Brugge ramasese in 10 oameni dupa eliminara lui Ronald Vargas in minutul 61. Inainte de fluierul final, Boussoufa a inscris golul victoriei si a adus lui Anderlecht 3 puncte mari.