VIDEO! Primul meci cu Jelev si Tudela: Steaua 0-1 Sahtior! Ce SUPER gol a luat Zapata

Data publicarii: Luni 25 Ianuarie 2010, 14:16
Data actualizarii: Luni 25 Ianuarie 2010, 15:44

Steaua a pierdut primul meci de pregatire din aceasta iarna, cu Sahtior Donetk.

Vezi echipele folosite de Stoichita in cele doua reprize!

Jelev si Tudela au debutat la Steaua in primul amical al iernii. In fata Sahtiorului lui Mircea Lucescu, Steaua a pierdut cu 1-0, dupa un gol primit in urma unei lovituri libere de la 16 metri.

Meciul a fost arbitrat de Lubos Michel, fost arbitru international, acum la Sahtior Donetk.

Unicul gol al meciului a fost reusit de mijlocasul Kravchenko, in prima repriza, cand Steaua a avut si o bara.

Echipa Stelei in prima repriza:
Zapata, Ninu, Jelev, Baciu, Emeghara, Ionescu, Tudela, Bicfalvi, Toja, Stancu, Surdu!

Echipa Stelei in repriza secunda:
Tatarusanu, Golanski, Jelev, Tudose, P. Marin, Szekely, Onicas, Plesan, Nicolita, Tanase, Kapetanos

Cezar Lungu, Ionut Nastasie si Ovidiu Petre nu au evoluat niciun minut, ultimul facand un antrenament separat alaturi de preparatorul fizic Horea Codorean.

Antrenorul Mircea Lucescu a trimis in teren urmatorii jucatori: Khudzhamov (Wirth '36) - Chizhov, Ishchenko, Shevchuk (Rakytskyy '52), Guy (Duljaj '50) - Polanski (Lewandowski '50), Kobin, Fomin (Vitsenets '36) - Luiz Adriano (Aghahowa '50), Costa, Kravchenko (Hubschman '52).

Steaua 0-1 Sahtior: Gol din lovitura libera de la marginea careului, sut superb la care Zapata nu a avut nicio sansa, reusit de Kravchenko.

Vezi fazele meciului si FOTO de la Steaua 0-1 Sahtior!