Twitter-ul a ”explodat” la pauza partidei lui Tottenham: ”Te rog, introdu-l pe Radu Drăgușin”

radu dragusin manchester united - tottenham Premier League Tottenham Hotspur Stranieri Radu Drăgușin, prezentat la Tottenham / Foto: tottenhamhotspur.com
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 19:36
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 19:35

Radu Drăgușin (21 de ani) a fost subiectul numărul #1 în rândul fanilor lui Tottenham Hotspur.

Spurs a înfruntat-o pe Manchester United pe ”Old Trafford” în etapa #21 din eșalonul de top al Angliei, Premier League. La pauză, ”diavolii roșii” au condus-o pe Tottenham cu 2-1.

Imediat după ce s-au finalizat primele 45 de minute din joc, fanii lui Tottenham Hotspur au cerut introducerea lui Radu Drăgușin în teren. Ange Postecoglou, antrenorul lui Spurs, i-a titularizat pe Romero și van de Ven ca fundași centrali.

”Te rog, introdu-l pe Drăgușin”, ”Bagă-l pe Drăgușin”, ”Avem nevoie de Drăgușin”, ”Nu e absolut niciun motiv din lume să-l bagi pe Van de Ven ca titular în fața lui Drăgușin”, ”Van de Ven arată epuizat, cred că ar fi bine să fie introdus Drăgușin”, sunt câteva dintre comentariile apărute pe platforma Twitter/X.

Echipele de start

• Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Varane, Evans, Dalot - Eriksen, Mainoo - Garnacho, Fernandes, Rashford - Hojlund

Rezerve: Forster, Austin, Royal, Drăgușin, Dorrington, Donley, Santiago, Bryan

• Tottenham Hotspur: Vicario - Porro, van de Ven, Romero, Udogie - Skipp, Betancur, Hojbjerg - Johnson, Richarlison, Werner

Rezerve: Bayindir, Heaton, Kambwala, Martinez, Casemiro, Forson, McTominay, Pellistri, Antony

În prima parte a meciului, Rasmus Hojlund a deblocat tabela de marcaj în minutul trei cu o ”torpilă”, ca Richarlison să restabilească egalitatea în minutul 19.

Spre finalul primei reprize, Hojlund i-a pasat decisiv lui Marcus Rashford, care l-a învins fără nicio problemă în minutul 40 pe Guglielmo Vicario, portarul lui Tottenham.