SENZATIE! Andrei Cristea i-a CUCERIT pe nemti la 2 luni de la transfer! A ajuns cel mai eficient jucator din 2011

Andrei Cristea Karlsruhe Stranieri
Data publicarii: Luni 14 Martie 2011, 17:01
Data actualizarii: Luni 14 Martie 2011, 17:03

Andrei Cristea e intr-o forma de VIS la Karlsruhe. Are 4 goluri in 7 meciuri si nemtii sunt la picioarele lui.

Andrei Cristea a ajuns cel mai eficient jucator din lotul lui Karlsruhe in acest moment.

Fostul dinamovist a rupt poarta in 2011, a dat 4 goluri in 7 meciuri.

Cristea a lipsit de pe teren doar intr-o singura partida, FSV Frankfurt - Karlsruher, scor 1-2. El a totalizat sapte aparitii pana acum, dintre care cinci ca titular, si a fost inlocuit in timpul meciului de trei ori, acumuland 490 de minute in 2.Bundesliga (un gol la 122 de minute).

Golgheterul lui Karlsruher SC este Alexander Iasvili (33 de ani), cu sase reusite in 24 de meciuri (2.060 de minute jucate/un gol la 343 minute).

Cate cinci goluri au marcat atacantul nigerian Macauly Chrisantus (20 de ani), in 15 partide disputate (980 de minute jucate/un gol la 196 de minute), si mijlocasul german Timo Staffeldt (27 de ani), in 24 de intalniri (1.960 de minute jucate/un gol la 392 de minute), iar Cristea ii urmeaza pe acestia cu patru goluri.

Dupa 26 de etape, Karlsruher SC ocupa locul 14, cu 27 de puncte, cu doua mai mult decat formatia VfL Osnabruk, situata pe locul 16, primul retrogradabil.