Marica a marcat cel mai rapid gol al carierei! Stuttgart 5-0 Furth!

Data publicarii: Sambata 25 Iulie 2009, 19:26
Data actualizarii: Sambata 25 Iulie 2009, 19:50

VfB Stuttgart a invins ieri cu 5-0 pe Furth intr-o partida amicala, primul gol fiind marcat de internationalul roman Ciprian Marica, in secunda 15.

Acesta a pasat decisiv si la golul lui Cacau dupa ce a scapat singur, a driblat si portarul si i-a transmis mingea brazilianului in fata portii goale. "A fost cel mai rapid gol pe care l-am marcat vreodata. Am repus mingea de la centru, doua pase rapide si gol. Din pacate am iesit la pauza accidentat, m-a calcat urat cu crampoanele un adversar. Maine fac un RMN, sper sa nu fie ceva serios" a declarat Marica pe site-ul sau oficial.

Echipa de start:
VfB Stuttgart:
Lehmann - Träsch (61. Celozzi), Tasci, Delpierre, Magnin - Gebhart (61. Elson), Hitzlsperger, Lanig, Rudy - Cacau, Marica (46. Schieber)

Greuther Furth a ajucat in aceasta pauza competitionala si un amical cu Universitatea Craiova, care s-a terminat in cele din urma la egalitate, scor 4-4.