Ianis Hagi Genk ianis Stranieri Ianis Hagi, DIRECT IN ISTORIE dupa meciul nebun din Belgia! E primul jucator care reuseste asta
Data publicarii: Duminica 29 Septembrie 2019, 08:26
Data actualizarii: Duminica 29 Septembrie 2019, 11:03

Ianis Hagi a avut parte de o seara excelenta in tricoul lui Genk, in meciul cu St. Truiden.

Romanul a reusit o pasa de gol si a inscris de doua ori din penalty in remiza 3-3.

Ianis Hagi a marcat si cu stangul, si cu dreptul si a devenit, astfel, primul jucator care inscrie din penalty cu ambele picioare in acelasi meci in Belgia. Ianis a mai reusit aceasta performanta si in Liga 1 cu Viitorul.

Ianis a fost schimbat in minutul 69, dupa ce meciul a fost intrerupt 10 minute din cauza comportamentului neadecvat al suporterilor lui St. Truiden.

Chiar daca meciul s-a incheiat la egalitate, Genk ar putea avea castig de cauza, avand in vedere ca arbitrul a fluierat finalul partidei in minutul 88, deoarece suporterii isi iesisera din nou din minti, iar siguranta jucatorilor nu mai putea fi garantata.