Prima reactie a lui George Puscas dupa ce a intrat in ISTORIE! Ce spune atacantul lui Reading dupa hat-trick

reading George Puscas Stranieri EROUL lui Reading vorbeste dupa ce a intrat in ISTORIE! George Puscas: "Cand muncesti din greu, se vad rezultatele"
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 17:58
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 18:30

George Puscas (23 ani) a facut meciul perfect pentru Reading.

Reading a invins-o pe Wigan cu 3-1, dupa ce a fost condusa inca din minutul 34. George Puscas a preluat fraiele echipei, iar in minutul 79 a deschis scorul, transformand un penalty. Cinci minute i-au luat atacantului sa intre in istoria lui Reading, cu cel mai rapid hat-trick.

Puscas a oferit un interviu pentru pagina oficiala a lui Reading, in care a vorbit despre victorie si golurile pe care le-a inscris.

"Ce pot spune? Sunt fericit, incantat pentru victorie. Am inscris cateva goluri, in sfarsit. Cand muncesti din greu, se vad rezultatele. Intotdeauna este important cand marchez, fie ca inscriu unul, doua sau trei goluri. Daca echipa castiga, este important pentru mine.

Eu bat penalty-urile. O sa fiu increzator cu golurile de azi. Dupa cum am spus, totul tine de motivare, sa muncesti din greu", a declarat George Puscas intr-un interviu pentru pagina lui Reading.