VIDEO Eric ”Vulpoiul” Bicfalvi! Atacantul lui Ural a intrat în '85 la 1-2 și a înscris cu stil în '90+5 pentru 3-2 și primul loc în Rusia

Eric Bicfalvi Rusia Spartak Moscova Ural Viktor Goncharenko Stranieri
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 08:10
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 08:13

Internaționalul român a fost decisiv în derby-ul cu Spartak Moscova.

Atacantul român Eric Bicfalvi a marcat vineri golul decisiv al echipei sale, Ural, în meciul cu Spartak Moscova, din campionatul Rusiei, scor 3-2.

Eric Bicfalvi a început pe banca de rezerve meciul dintre Ural şi Spartak Moscova, din etapa a patra a Premier Liga, campionatul Rusiei.

Ural a deschis scorul în minutul 45+2 prin Danijel Miskic, dar oaspeţii au egalat prin Theo Bongonda, în minutul 53. Apoi Spartak a preluat conducerea, după reuşita lui Aleksandr Sobolev, în minutul 81.

Ural este acum pe primul loc în campionatul Rusiei

Antrenorul gazdelor, Viktor Goncharenko, a decis să îl arunce în luptă pe Bicfalvi, în minutul 85.

În minutul 90 Andrei Egorychev a adus egalarea, iar în minutul 90+4 Bicfalvi, servit de Schettine, a marcat golul victoriei pentru Ural, care a urcat pe primul loc al clasamentului, cu 10 puncte din patru meciuri disputate.