Antrenorul Parmei, cuvinte mari despre Dennis Man! Ce le-a cerut fanilor divizionarei secunde

Dennis Man Parma Serie B Stranieri Dennis Man
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 21 August 2023, 17:27
Data actualizarii: Luni 21 August 2023, 17:31

Dennis Man (24 de ani) a primit laude din partea antrenorului Parmei, Fabio Pecchia, pentru performanța sa remarcabilă în meciul recent.

Internaționalul român a reușit să obțină un penalty crucial pentru echipa sa în timpul confruntării cu FeralpiSalo, scor 2-0, iar antrenorul Fabio Pecchia a ținut să sublinieze calitățile pe care le etalează Man.

În prima repriză, Man a demonstrat agilitate și a reușit să amenințe poarta adversă printr-o lovitură liberă executată foarte bine.

Deși l-a lăudat pe Dennis Man pentru evoluțiile sale, Fabio Pecchia a subliniat faptul că suporterii nu ar trebui să aibă așteptări nerealiste față de el sau față de alți jucători din echipă.

„A jucat bine și în prima repriză. Când a accelerat, a făcut-o bine, a putut chiar să înscrie după o lovitură liberă frumoasă. E greșit să ne așteptăm ca el, ca și alții, să facă diferența în fiecare meci și în fiecare minut.

Am văzut o atitudine grozavă, mai ales în repriza secundă, a recuperat mingi cu atitudinea unui jucător defensiv, chiar dacă este ofensiv. Îl văd pe Dennis mai disponibil și integrat în echipă, chiar și penalty-ul obținut de noi a fost după atacul său”, a spus Fabio Pecchia, la finalul partidei cu FeralpiSalo.

Dennis Man, dorit de Bologa (Serie A)

În ultimele zile, Gazzetta di Parma a scris că Bologna, echipă din Serie A, s-a arătat interesată de un împrumut al lui Dennis Man, însă Parma a refuzat propunerea, transmițând că suma minimă pentru transferul internaționalului român este de 10 milioane de euro.

Dennis Man, cumpărat de Parma în ianuarie 2021, de la FCSB, pentru 11 milioane de euro, a jucat în 32 de meciuri din sezonul trecut, a marcat 6 goluri și a oferit două pase decisive.