BARCELONA 2-0 RANGERS: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 19:35
Data actualizarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 19:35
VEZI REZUMAT

Barcelona s-a distrat cu Rangers pe Camp Nou unde a ratat cat pentru 10 meciuri. Baietii lui Rijkaard s-au distrat cu scotieni si au rezolvat problemele in prima repriza cand Henry si Messi au ajutat Barca sa ajunga cu un avantaj de 2-0 la cabine.

Henry a deschis scorul in minutul 6, impingand in poarta mingea venita din lovitura de cap a lui Messi. Pe finalul reprizei acelasi Messi profita de o respingere gresita a portarului scotian care are probleme la lovitura lui Ronaldinho si mareste avantajul.

Dupa victoria de pe Camp Nou,  Barcelona ramane lider in grupa E si se poate considera in optimile Ligii Campionilor.

Echipa de start a Barcelonei: Valdes, Milito, Abidal, Puyol, Marquez, Xavi, Toure, Iniesta, Messi, Henry, Ronaldinho

Echipa de start a lui Rangers: McGregor, Hutton, Weir, Papac, Ferguson, Hemdani, Adam, Beasley, Cuellar, Cousin, McCulloch

Min 6: GOL Barcelona! Centrare a lui Ronaldinho, Messi loveste mingea cu capul iar Henry o impinge in poarta!

Min 43: GOL Barcelona Ronaldinho suteaza din careu portarul scotian respinge dar Messi baga mingea in poarta!