Sergio Ramos și-a pierdut cumpătul în Sevilla - Real Madrid: altercație cu Rudiger, care i-a râs în față

Spania
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 21:45
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 21:46

Sergio Ramos (37 de ani), fundașul celor de la Sevilla, a fost adversarul lui Real Madrid, echipă la care a jucat 16 ani. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, în runda a zecea din LaLiga.

Sevilla a condus din minutul 74, după un autogol al lui David Alaba, însă Real Madrid a restabilit rapid egalitatea, la patru minute distanță, grație reușitei lui Dani Carvajal.

Sergio Ramos, conflict cu Antonio Rudiger în Sevilla - Real Madrid

Partida de pe Estadio Ramon Sánchez Pizjuan a avut mai multe momente tenionate, iar Sergio Ramos s-a aflat în prim-plan. Integralist la Sevilla, legendarul stoper nu a ținut cont că înfruntă echipa la care și-a petrecut cea mai mare parte a carierei.

Un prim astfel de moment s-a petrecut în minutul 42. Sergio Ramos a intrat într-un conflict cu Antonio Rudiger și a mers la fundașul lui Real pentru a-i cere explicații. Vizibil nervos, Ramos l-a strâns de obraji pe Rudiger, moment în care germanul a râs ironic. În cele din urmă, cei doi fundași au dat-o la pace, ambii find surprinși zâmbind.

Tot la finalul primei reprize, la o fază fixă a andaluzilor, Ramos l-a lovit cu cotul în figură pe Jude Bellingham, care îl marca.

Spiritele s-au încins din nou pe finalul jocului. În minutul 85, Vinicius a intrat într-un conflict cu jucătorii de la Sevilla, iar de acolo s-a iscat un scandal general. De această dată, Sergio Ramos s-a numărat printre cei care au încercat să aplaneze conflictul.