Real Madrid, nebunie de meci cu Betis: 6 goluri in 45 de minute!

Data publicarii: Duminica 22 Februarie 2009, 08:13
Data actualizarii: Duminica 22 Februarie 2009, 08:27
Realul lui Juande Ramos a dat recital de goluri pe Bernabeu cu Betis in ziua in care Barcelona a fost facuta KO de ultima clasata in Spania, Espanyol.

Dupa ce Barcelona a pierdut 4 puncte in ultimele 2 meciuri, Realul a profitat din plin si urca la 7 puncte in clasament de echipa lui Guardiola. Dupa meciul nebun cu Betis , terminat 6-1 pentru madrileni, Raul si compania au urcat la  53 de  puncte, in timp ce Barcelona a ramas la 60.

Inainte de meciul cu Liverpool din Liga Campionilor de miercuri, in direct la Pro TV, Realul a facut spectacol cu Raul , Higuain, Huntelaar si Ramos  in rolurile principale.
Capitanul Realului traieste o a doua tinerete : marcheaza meci de meci si este cel mai bun marcator din istoria Madridului.

Realul a marcat toate cele 6 goluri in prima repriza. Higuian a deschis scorul in minutul 7, iar Huntelaar cu o dubla  ( in minutele 14 si 24) si Raul tot cu o dubla in minutele 36 si 42 au ridicat Bernabeul in picioare. Ramos cu un gol din plonjon cu capul a incheiat show-ul pentru oamenii lui Juande Ramos. Oliveira a redus din diferenta pentru Betis.