Xavi are 700 de meciuri la Barca! Cupa Regelui: Getafe 0-2 Barcelona! Dubla Messi! Neymar s-a accidentat grav! VIDEO

Ciprian Marica Barcelona Cupa Regelui Spaniei Getafe Xavi Hernandez Spania
Data publicarii: Vineri 17 Ianuarie 2014, 00:35
Data actualizarii: Vineri 17 Ianuarie 2014, 00:49

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA :)

Getafe: Codina; Arroyo, Alexis, Lisandro, Lago; Lacen, Rodríguez; Lafita, Sarabia, Castro; Adrian Colunga
Rez: Marica, Pedro León, Rafa, Míchel, Borja, Ángel Galván, Carlos

Barcelona: Pinto; Alves, Puyol, Bartra, Adriano; Song, Roberto, Cesc; Tello, Messi, Neymar
Rez: Víctor Valdés, Martín Montoya, Piqué, Xavi, Pedro, A. Sánchez, J. Mascherano

FINAL DE MECI! Barcelona s-a calificat in sferturile Cupei Regelui, dupa 2-0 pe terenul lui Getafe, 4-0 la general.

Min 89. Lafita trimite cu capul o minge dupa un corner! Balonul se duce pe bara portii lui Pinto! Ramane 0-2!

Min 86. Messi vrea hat-trick! Recupereaza la 25 de metri de poarta lui Codina, intra in careu si trage! Sutul e blocat cu piciorul de portarul lui Getafe!

Min 77. Sut puternic pe poarta lui Pinto, portarul Barcei retine spectaculos!

Min 70. Moment magic! A intrat Xavi in meciul cu nr. 700 pentru el la Barcelona! Il inlocuieste pe Fabregas

Min 63. GOOL BARCA! Messi ia pe cont propriu o actiune in care trece de cinci oameni! 2-0! Dubla Messi! - VIDEO AICI

Min 51. Barcelona scapa pe contraatac, Alves centreaza la bara a doua, insa mingea e lovita rau de Tello si se duce pe langa

Min 46. Imediat ce a revenit transmisiunea la stadion, s-a luat lumina! :) S-a stins nocturna pentru cateva secunde, iar la cateva minute a inceput repriza a doua

Min 44. GOOOL BARCA! Leo Messi deschide scorul! Barca are in acest moment 5-0 la general - VIDEO AICI

Min 34. Schimbare si la gazde. Iese Alexis, intra Lisandro

Min 26. Alexis Sanchez ii ia locul lui Neymar, cel care are probleme pana la urma la glezna dreapta

Min 23. Neymar are probleme mari! A incercat sa centreze iar genunchiul i s-a sucit din cauza gazonului! Brazilianul primeste ingrijiri medicale - el va fi inlocuit!

Min 22. Ocazie uriasa pentru gazde, Rodriguez suteaza puternic, Pinto reuseste sa respinga

Min 4. Neymar intra in careu, ii trimite lui Messi care nu reuseste insa sa deschida scorul