Real Madrid marcelo Zinedine Zidane Spania Faza MONDIALA care l-a lasat masca si pe Zidane! Un jucator de la Elche a reusit o MINUNATIE de galactic! Real a ALUNECAT la Elche: 1-1! Courtois a salvat-o de la infrangere. VIDEO
Data publicarii: Joi 31 Decembrie 2020, 00:45
Data actualizarii: Joi 31 Decembrie 2020, 00:45

Real termina anul pe locul 2 in La Liga, la doua puncte in spatele lui Atletico Madrid.

Rivala din capitala poate sa se distanteze la 8 lungimi daca-si castiga cele doua restante. Real n-a putut sa bata la Elche, desi a deschis scorul repede, in minutul 20, prin Modric. Fidel a egalat din penalty in minutul 52. Elche a avut mai multe sanse bune la poarta lui Courtois, insa belgianul a salvat-o pe Real de fiecare data.

Nu golurile vor ramane in memoria fanilor, ci bijuteria lui Marcone din finalul meciului. Aflat in fata lui Marcelo, fotbalistul lui Elche a reusit un procedeu care l-a facut invidios si pe Zidane!