Cel mai DULCE cartonas rosu din istorie! Valverde a fost eliminat, dar a primit trofeul pentru omul meciului in finala cu Atletico

valverde cartonas rosu trofeu Spania
Data publicarii: Duminica 12 Ianuarie 2020, 22:58
Data actualizarii: Duminica 12 Ianuarie 2020, 23:00

Real Madrid a castigat la penalty-uri Supercupa Spaniei.

Intr-un meci desfasurat la Jeddah, Arabia Saudita, cele doua echipe nu au reusit sa marcheze timp de 120 de minute.

In minutul 115 al meciului, Morata a scapat singur spre poarta lui Courtois, dar Valverde l-a faultat grosolan din spate pentru a-si salva echipa. Arbitrul Jose Sanchez i-a aratat imediat cartonasul rosu, iar sacrificiul s-a dovedit a fi benefic: "galacticii" au reusit sa se impuna la penalty-uri, cu 4-1, Sergio Ramos marcand golul care a adus trofeul.

Cu toate ca a fost eliminat, Valverde a primit trofeul pentru "omul meciului", spre surprinderea tuturor celor prezenti pe stadion.