Andrei Rațiu, doar rezervă în meciul în care adversarii au avut trei eliminați. Ce s-a întâmplat în prima partidă din 2024, în La Liga

Getafe Andrei Ratiu la liga Rayo Vallecano Spania
Data publicarii: Marti 02 Ianuarie 2024, 20:10
Data actualizarii: Marti 02 Ianuarie 2024, 20:30

Getafe și Rayo Vallecano au jucat primul meci din 2024, în La Liga, contând pentru etapa a 19-a din competiția internă.

Oaspeții s-au impus cu scorul de 2-0, datorită dublei lui Camello, la finalul unei partide în care Getafe a avut trei eliminări.

În minutul 40, Latasa a primit al doilea cartonaș galben. A urmat eliminarea directă a lui Greenwood în minutul 50 pentru comportament nesportiv, iar al treilea a fost Suarez, în minutul 70.

La oaspeți, Andrei Rațiu a fost rezervă neutilizată. În urma acestui rezultat, Rayo se află pe poziția a 11-a în La Liga.

Andrei Rațiu, nerăbdător să înceapă EURO 2024

Născut în România, dar crescut de spanioli, Andrei Rațiu e sigur ca naționala țării noastre poate face minuni la Euro 2024. Turneul final va fi la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO.

Andrei Rațiu a devenit tată în noaptea calificarii la turneul final. La vară îi așteaptă pe români în Germania să-i facă galerie naționalei.

"Sunt foarte mândru, fericit, abia aștept (n.r. - să joace la Campionatul European). Este o grupă foarte grea, nu o să fie deloc meciuri ușoare", a punctat Rațiu.